| ElenaMaria1 a întrebat:

Cum se foloseste crema depilatoare?

Răspuns Câştigător
| fefenaș a răspuns:

Mod de folosire

Intotdeauna trebuie sa citesti masurile de precautie inainte de utilizare.

Testeaza produsul pe o portiune redusa din zona care urmeaza sa fie epilata. Este necesar sa astepti 24 de ore pentru a afla rezultat. Daca in acest interval de timp nu apare nicio reactie adversa, puteti folosi crema pe tot corpul.

Cu ajutorul unei spatule, aplicati crema direct pe piele. Incercati sa acoperiti complet parul pentru a obtine efectul dorit.

Lasati crema sa actioneze timp de 4-5 minute (timpul de actionare depinde de la o crema epilatoare la alta).

Testati o zona mica de par, iar daca parul se indeparteaza cu usurinta, puteti indeparta si restul cremei. Daca nu, mai asteptati un minut, dupa care testati din nou.

Clatiti pielea foarte bine cu apa calduta sau rece, dupa care stergeti cu un prosop curat.

Sfat: Niciodata nu folositi apa fierbinte deoarece vor aparea iritatii sau inrosirea pielii.

1 răspuns:
| QAlecsandra a răspuns:

O intanzi cu ajutorul unei spatule pe suprafata pe care vrei sa te epilezi, intr.un strat destul de gros incat sa.ti acopere firele de par. O lasi sa actioneze 5- maxim 10 minute, iar apoi o inlaturi cu un burete sau doar cu apa.