| crissangel a întrebat:

Cum se intretin cornrows?

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Trebuie sa iti pui seara pe cap o esarfa sa nu freci parul de perna si cand vrei sa te speli fa o apa din 2 linguri de sampon la 1 litru de apa, da cu ea pe codite si apoi clateste bine bine cu dusul. Oricum nu le tine mai mult de 6 saptamani!

| Paul_Coman_1996 a răspuns (pentru luiza):

De ce nu ai voie sa stai cu cornrows mai mult de 6 saptamani?

| luiza a răspuns:

Purtatul prelungit al parului in stil cornrows poate duce la aparitia matretii şi la pierderi majore de par!