| Bogdanlmb a întrebat:

Buna ziua, ma numesc Bogdan, va deranjez cu o intrebare: in zona testicolelor, in special intre picior si testicole, pe unele fire de par se formeasa o depunere alb-galbuie, rezistenta la stergere (deci destul de tare). Ce ar fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca te mas-tur-bezi foarte des, odata ce spui ca se formeaza acea depunere de smegma, care este rezistenta la stergere.
In cazul asta, este obligatoriu ca dupa fiecare mas-tur-bare a te speli cu apa calda si sapun, pe penis si prin faldurile lui, pana se cuarta toata smegma si sperma ramasa pe el si este perfect curat si roz.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iese cu multa apa calda si sapun!
Igiena organelor sexuale si a corpului trebuie facuta ZILNIC, cu apa calda si sapun, pentru a elimina: transpiratia, sperma uscata, smegma si tot ce se usuca si face ca corpul sa miroasa, sau sa se irite.

| Bogdanlmb explică (pentru Violleta2022):

Baia nu lipsește niciodată, în fiecare zi fac

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdanlmb):

Ai scris mai sus "...se formeasa o depunere alb-galbuie, rezistenta la stergere (deci destul de tare)."
Asadar, stergerea NU este spalare serioasa, cu apa calda si sapun, de aceea rezista si nu se curata!

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. Daca te speli cel putin o data pe saptamana si asta continua, mergi la medic.