| Nobody_4790 a întrebat:

de la o vreme mi-au iesit ca niste cosuri in jurul ochilor...de culoare galbuie. ce sa fie? sunt puncte de grasime.asa cred.si nu le pot sparge, pentru ca nu merg si ma dor daca le stresez prea multlaughing. am vazut si la altii ca au. ce sa fie? cum se numesc? cum se trateaza? mersi.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numesc xantoame sau xantelasma (daca sunt mai multe). Dermatologul te poate ajuta cu ele.

| Lora a răspuns:

Asa cum ai zis si tu puncte de grasime se numesc, le spargi cu varful unui ac, dai cu spirt si trece