| ShowTim3 a întrebat:

Cum se scapa de parul de pe picioare intr-un mod cat mai nedureros? Inafara de masina de epilat, doare ingrozitor laughing o metoda care nu face codru ( pentru baieti ) PS:Exista anestezie? laughing decat tranchilizat as putea folosi masina de epilat doare atat de rau incat nu rezist 5 secunde ( am si par mult )

6 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

De ce vrei sa te epilezi?
in general cremele sunt foarte bune, dar poti folosi si masina de tuns, nu cred ca doare adica stiu ca nu doare laughing, am folost-o de vreo 2 ori...ca s-a tuns parul de la penishee hee

| ViVi99 a răspuns:

Exista epilatoare (din alea ca pentru barbierit). Eu folosesc din acelea, bineinteles epilatoare pentru femei. Nu doare deloc, te asigur eu. Exista si creme dar, drept sa spun, am stat si jumatate de ora cu crema pe picioare si nu prea mi s-a luat. lamele sunt sigure si-ti indeparteaza parul 100%

Răspuns utilizator avertizat
| DragosMentol a răspuns:

Creme de epilat. cum folosesc culturistii si femeile.Te dai cu crema stai 10 min si gata esti chel/a

| dafy a răspuns:

Buna
dragul meu pentru rezultate de durata sunt epilatorul si ceara(cu ceara doare mai putin decat cu epilatorul si sunt niste benzi epilatoare care sunt destul de putin dureroase)
insa daca chiar vrei fara nici o durere atunci foloseste bigul sau crema depilatoare insa acestea nu tin prea mult
sper ca ti.am fost de ajutor si iti doresc din tot sufletul multa bafta
pupici

| aisha91 a răspuns:

Benzile de ceara, intr-o fractiune de se indeparteaza mare parte din par iar efectul pe care il lasa in urma dureaza 2 - 3 saptamani, in plus in timp ti se si subtiaza firul de par si ti se obisnuieste si pielea... lama de ras te irita mai mult de cat benzile iar firele de par cresc pe sub piele!