| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie ingrijita o buza dupa ce iti dai un piercing si ce riscuri presupun piercingurile in buza?

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Gura e un mediu umed si propice bacteriilor. Daca ti-ai facut pierce, ai grija o perioada sa nu bagi obiecte murdare in gura, inclusiv maini, degete, par. S-ar putea sa se infecteze oricum, daca nu a fost dezinfectat bine inainte sau daca ti l-a facut vreun amic, nu la salon. Astea sunt riscurile: fiind o zona umeda si plina de bacterii, te poti infecta mai usor decat la ureche, nas si in alte zone 'uscate'.

| Uana_5406 a răspuns:

Cand am avut pierce mi s-a infectat foarte repede, la cateva ore dupa ce mi l'am dat. Curata zona cu rivanol pentru a se cicatriza mai repede. Foarte importanta este si igiena orala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar totusi cam cat costa 1 piercing in buza? va rog raspundeti cand puteti cat mai repede mersi :*

| MariaMra123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca il iei de la un magazin in jur de 10 lei, daca vrei sa-ti faci la salon e in jur de 80 lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un pircing in buza costa cam de la 10 la 30 lei asa am vazut pe net

| deeapirsuletz a răspuns:

Eu am pierce de 4 luni in buza primele 2 luin am avut grija de el de cate ori mancam imi clateam gura cu apa de gura sau cu ceai de galbenele imi dadeam de 3 ori pe zi cu alifie pentru pierce...nu mancam sart in primele 2saptamani...si cam atat acum e foarte bine...