| Àηđяεëa a întrebat:

Cum va ingrijiti voi fetelor parul? Ce sampoane si balsame folositi, ser termoprotector si ce mai aplicati pe el de obicei? Funda

Răspuns Câştigător
| BubbleWhitee a răspuns:

Si eu mi-as fi dorit sa-l am cret natural.Dar, il am ondulat spre varfuri.Si folosesc placa sa-l creponez/indrept, pentru ca urasc cum sta.Pentru ceea ce-mi zici tu, stiu doar Serum de styling Schwarzkopf Professional OSiS Magic.Intereseaza-te si vezi daca te ajuta.

16 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Ca sampon folosesc samponul favisan pentru cresterea parului, e un sampon naturist ce il gasesti in farmacii, e vreo 10 lei si e super super bun, curata foarte bine parul, dupa 2 aplicari de sampon dau cu balsamul de la syoss termoprotector, il las sa actioneze 3 minute. Dupa ce e spalat il dau cu un ser regenerator de la nivea, iar cand ies afara sau imi usc parul, dau cu serul protector de la babyliss http://www.probeautyshop.ro/......0up.jpg,cu placa ma fac foarte rar, maxim de 2 ori pe saptamana si de uscat iar nu il usc mai deloc, il las sa se usuce singur.Cand vreau sa imi linistesc un pic parul, dau cu crema de indreptat de la sunsilk http://www.zerorelativo.it/item_files/6/2/9/5/1/item_15926.jpg si nici nu il fac cu placa, ramane destul de drept.Iar ce mai folosesc sunt sprayurile pentru miros de la naturals avon.Cam atat, spuma fixativ nu folosesc aproape niciodata.Eu consider ca am grija bine de parul meu, iti recomand toate produsele astea cu incredere.+ masti din cand in cand cu diferite uleiuri

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Eu folosesc sampon de la Head&Shoulders iar dupa aplic un tratament de la AVON.)

Răspuns utilizator avertizat
| BombonicaXD a răspuns:

Sampon Pantene Nature Fusion, balsam Elseve roz pentru stralucire, treatament pentru par Avon Advanced Techniques cu ulei de argan, spray Naturals pentru par Avon cu urzica si brusture si unul cu hibiscus si zmeura pentru volum, iar ca masca folosesc una facuta de mine cu ou, iaurt, ulei de jojoba si ricin.Protectie nu folosesc, spuma nu, dar folosesc fixativ Nivea

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Eu folosesc şampoane, balsame de la Wah and Go sau Head and Shoulders.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ser pentru varfuri de la Gerovital care nu mi se pare ca face cine stie ce.
Sampon Yves Rocher pentru par blond care il face stralucitor.
Balsam Garnier cu avocado care il descurca si il face stralucitor.

Cam asta e tot, cand am chef il spal cu sampon pentru volum YR. Planuiesc sa-mi iau si un sampon uscat Syoss pentru ca da mai mult volum.
La placa am renuntat si sunt foarte multumita. Minute de dormit in plus cand incepe scoala laughing.

| Àηđяεëa explică (pentru anonim_4396):

Ser de la Gerovital folosesc si eu ..nu stiu daca ajuta dar ma dau mereu, daca il am de ce sa nu-l folosesc laughing iar de renuntat la placa ..doar in vacanta asta, dupa ce incep scoala nu promit nimic laughing :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Àηđяεëa):

Eh si eu tot la inceputul vacantei am renuntat dar vreau sa ma tin si in timpul scolii laughing. Eu am parul drept dar la varfuri mi se facea topogan laughing, am schimbat tunsoarea si sta drept deci nu am de ce sa-l mai chinui, si panza de paianjan e mai groasa ca el laughing.

Citisem pe diverse bloguri ca apar efectele in timp si doar previne, treaca de la mine o sa incerc si ceva de la gliss ca ala cica miroase a cacao si suna tentant day dreaming.

| Àηđяεëa explică (pentru anonim_4396):

Yumiiii laughing) love struck

| BubbleWhitee a răspuns:

Buna Andreea :*.Eu folosesc sampon si balsam pentru volum de la Hair X, Oriflame, spuma si fixativ.Acum am de gand sa-mi fac un permanent cret.Ador parul cu volum pronuntat.Te pup.:*

| Àηđяεëa explică (pentru BubbleWhitee):

Eu de obicei il indrept cu placa, dar natural il am cret doar ca e un cret mai rebel si nu stiu cu ce sa dau.un ser ceva sa il faca mai ''calm'' laughing sa pot sa il tin si cret

| BubbleWhitee a răspuns (pentru Àηđяεëa):

Si eu mi-as fi dorit sa-l am cret natural.Dar, il am ondulat spre varfuri.Si folosesc placa sa-l creponez/indrept, pentru ca urasc cum sta.Pentru ceea ce-mi zici tu, stiu doar Serum de styling Schwarzkopf Professional OSiS Magic.Intereseaza-te si vezi daca te ajuta.

| QuiPp a răspuns:

Buna.Eu nu folosesc placa, ondulatorul, ser, spuma de par, fixativ sau feon.Doar produse naturale.
Ma pieptan de 3 ori pe zi,nu cu peria,cu un pieptan din lemn cu dinti rari,pe care il ung cu ulei de cocos o data pe luna.
Nu folosesc sampoane din comert,doar de la Favisan si Cosmetic Plant pentru cresterea parului. Aplic pe par,dimineata si seara tinctura de ardei iute,ma spal pe cap o data pe saptamana,nu folosesc balsam, inainte de spalare, seara aplic ulei de ricin/cocos pe par si stau cu el toata noaptea.
Folosesc si o masca din miere si ou, este foarte bun.
Sper ca te-am inspirat, iti urez noroc!

| PunkyBrunette a răspuns:

Cand nu imi indrept parul folosesc sampon de la Syoss( Oleo Intense), iar cand il indrept folosesc Nivea for men. Balsam si protectie termica folosesc tot de la Syoss.

| Àηđяεëa explică (pentru PunkyBrunette):

De ce folosesti Nivea For men? esti baiat?happy

| PunkyBrunette a răspuns (pentru Àηđяεëa):

Nu, sunt fata. Dar cand il folosesc pot sa ma spal pe cap la 4-5 zile pentru ca nu mi se ingrasa parul.

| MihaiLupu1987 a răspuns:

Buna!
Eu unu iti recomand produsele profesionale deoarece atunci cand mergi in salon sa cumperi acel produl un specialist iti analizeaza parul si atunci in functie de ce tip de par ai iti poate recomanda ceva, in schimb produsele din comert te duci singura si le alegi sau ti-le recomanda cineva care le-a folosit si au fost bune pe tipul lor de par dar poate pe al tau nu este.
eu detin si sunt stilist intru-un salon si mai pun pe facebook-ul salonului diferite informati despre produse iti las adresa daca te intereseaza www.miraclebeauty.ro
Bafta la alegerea unui produs special creat pentru parul tau