| afrodita3333 a întrebat:

Daca adopt un stil de viata sanatos si fac si ceva miscare(cam 30 de minute de mers pe jos in ritm alert) voi reusi sa dau jos cam 7 kg? Daca nu, ce dieta imi recomandati dar una cara sa functioneze si sa nu pun kg la loc dupa aceea.

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Da,desigur happy
Aceasta este cea mai bună metodă de slăbit. Dar nu uita să reduci putin(Nu mult!) caloriile. Sa ai neapărat peste 1000. Acum depinde şi de câte kilograme ai tu, dar în general un regim de slăbit trebuie să aibă între 1000-1400 calorii.
Şi încă ceva... dacă aligi o dietă sănătoasă vei slăbi mai lent, deci nu vei scăpa de cele 7 kilograme într-o lună, dar în 2-3 luni sigur reuşeşti. Baftă!

| BoBoKeL a răspuns:

Am fost pusa intr-o situatie asemanatoare. si am tinut un regim nu prea strict din punctul meu de vedere, nu mancam prajeli si paine in general, dar nici foarte multe dulciuri, la inceput mancam 2 felii de paine(de preferat neagra), si prajeli deloc si am slabit in 3 luni 20 kg(in prima luna 10 si dupa cate 5) succes si tie:*

| baubau11 a răspuns:

Deci este bine sa alergi 30 min pe zi continuu, si trebuie sa mananci foarte multe fructe si legume si sa nu mananci carne sau alte mancaruri care te-ar putea ingrasa(doar foarte rar). Succes!