| Teoreandre a întrebat:

Daca am 184 si 77 kg cat ar trebui sa port la blugi? Nicio marime nu e la fel cu cealalta la perechile mele de blugi.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cel mai sănătos e să INCERCI tu pantalonii - kilele și inălțime nu definesc totul

| haileewatson a răspuns:

Pe site-ul brand-ului respectiv gasesti un tabel cu marimi. Trebuie sa te masori, iti introduci datele si iti spune ce marime ti se potriveste

| user11080601008 a răspuns:

Exista tabel cu marimi pe site-uri, ma gandesc ca, daca mergi in mall si cauti acelasi produs in acelasi magazin dupa tabelul de marimi, unde ai bust, talie etc mărimile vor corespunde. alta soluție nu ai. dupa inaltime e foarte probabil sa porti S, trebuie sa măsori talie, șold si ce iti mai cere, apoi in dreptul fiecărei marimi ai S, M etc. șold *scrie marimea* te uiti si tu care corespunde cel mai bine macar in talie, ca lungime, ce e de baza ca 100% nu se va potrivi, iti dai seama.