| Monyyyyy a întrebat:

Cariile dor? Adica nu cred ca am avut niciodată una, nu ma doare nimic și ma gândeam dacă sunt simptome.Nu cred ca am avut vreodată. Desi am avut aparat dentar dar nu mi-a spus nimic de carii, mi-a spus ca am dinți rezistenți dar asta a fost acum câțiva ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca vei avea dureri. Dar ce dureri! De la nervul descoperit al dintelui sau maselei.

| Donsavas a răspuns:

Nervii dor nu cariile.

| Eugen80 a răspuns:

Nu caria in sine, ci nervul din interiorul dintelui doare, mai ales cand intra mancare.

| Zorn a răspuns:

La inceput, cand caria abia se formeaza, nu doare. Dar, pe parcurs, pe masura ce "sapa", durerea devine din ce in ce mai mare si insuportabila, pentru ca ajunge la nerv. Iti recomand ca, daca pe viitor vei avea vreo carie, sa te duci cat mai repede la stomatolog sa o repari.

| Iulian101820 a răspuns:

Da, cariile dor foarte tare