| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Daca am forma corpului ca de para ce model de rochie de banchet ar trebui sa imi au, si ce culoare,

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Mie imi place forma corpului de cotor de para laughing

4 răspunsuri:
| OanaVlad a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:18, s:16, i:215

Ceva de genul acesta... si culoarea trebuie sa se potriveasca cu tenul si ochii. Bafta si distractie placuta!

| andreeapop14 a răspuns:

Silueta tip para (sau triunghi)

Ai o silueta tip para daca partea superioara a corpului este vizibil mai subtire decat soldurile. Umerii sunt de obicei ingusti, iar forma vericala a corpului este cea cu picioare mai scurte decat torsul. Coapsele sunt pline, iar posteriorul este bombat, bine definit.

Scopul tau este sa echilibrezi silueta, creand impresia ca partea superioara a corpului este mai voluminoasa.

Ce sa porti:
- Accesorii si detalii care atrag atentia asupra torsului;
- Sutiene cu bureti (mai ales daca ai sanii mai mici);
- Topuri cu maneci scurte si cu umeri bufanti, accentuati;
- Pernute delicate pentru umeri (ai grija sa nu arati ca in anii 80, poza Silueta tip para (sau triunghi)
alege modele finute, care nu devin vizibile);
- Decolteuri medii sau bluze pe langa gat;
- Coliere mici si medii ca lungime, insa supradimensionate;
- Haine si accesorii care iti accentueaza talia;
- Rochii si fuste drepte;
- Pantaloni drepti.

Evita:

- Hainele mulate in partea de sus;
- Hainele care iti ingoasa soldurile;
http://www.divahair.ro/......etei_tale!

- Cusaturile groase, buzunarele ample, volanele pe solduri
- Fustele in clos si pantalonii conici

| RobyHawaii a răspuns:

Ti-ar trebui o rochie pana la genunchi de culoare rosie sau galbena inchis.
Totusi ai putea sa iei si ceva violet.