| anonim_4396 a întrebat:

URGENTA! Pe 30 mai am banchet si am o mare problema:de 8 ani nu am mai purtat o rochie! Am 73 de kilograme si 1.57 m.Am picioarele foarte groase(atat gambele cat si coapsele) si fundul enorm! Ce forma/culoare/model m-ar avantaja?

Răspuns Câştigător
| Ionela256 a răspuns:

.ar fi bine ca pe ultima suta de metrii sa slabesti macar 1 kilogram.si sa-ti iei o rochie stramta la sani si larga jos, sa fie pana la genunci...si fara tocuri.automat...culoare neagra.sa te faca mai slaba si pantofii negru cu rosu ceva culoare, si o geanta frumoasa.si dupa banchet sa slabesti, pentru ca esti micuta si grasuta scuza-ma ca-ti zic(dar rochia pe care ti-am descris-o este excelenta for you)fundita.te rog?

6 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, poarta o rochie alba, sau mai bine bej, pana la genunchi, de sub bust sa vaporoasa si poart-o cu niste sandale care sa nu fie leghate in picior cu curea, si sa aiba niste pietricele colorate. SPer ca te-am ajutat. FUNDA?

| Ionela256 a răspuns:

Ma scuzi pentru greseala.am scris "genunci"...in loc de genunchi.laughing))))).sa nu crezi ca nu stiu "chi'sau "ce".sorry.scriam repedelaughing

| Laya a răspuns:

Cred ca un negru ar fi destul de bun. Si incearca o rochie putin mai stramta pe talie si infoiata in jos, astfel nu ti se va observa prea mult fundul. Incearca o rochie pana la genunchi. Uite aici un link: http://www.google.at/......tp?/imgres
:D Sper ca ti-am fost de ajutor.;))

| florentza29 a răspuns:

Categoric sa nu porti rochii stamte, ar arata penibil.incearca rochii mai largi dar nici foarte largi.in legatura cu culoarea:poti folosii un rosu sau galben, daca vrei chiar oranj

| VANZARIDIVERSE a răspuns:

Buna,o rochie cu decolteu in v, neagra cu o linie argintie la decolteu si ar fi bine deasupra taliei un cordon nelegat.Ai grija ca rochia sa nu fie mare de tine, dar nici mulata

| VANZARIDIVERSE a răspuns:

Buna din nouhappyincerca sa nu porti rochie cu buline, balerini sau sandale cu talpa lata. Daca vrei mai multe detalii imi dai mesaj.O zi placuta