| CatanaBianca a întrebat:

Daca am parul creț permanent pot folosi placa de par pentru a-l indrepta dar dupa ce il spal sa fie iar cret? Adică sa nu se strice

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa-l indrepti iar apoi sa fie tot creț.

| sierra1 a răspuns:

Poți dar nu după prima spălare iși revine ci după a 2-3 oară. E ok ș-așa!

| Sophieka a răspuns:

Da, poti folosii placa de par insa iti trebuie o placa de par mai calitativa ca sa isi faca treaba bine iar dupa ce te speli, parul va revenii la forma s-a naturala adica cret.

Insa daca vei aplica tot timpul placa, parul se va arde in timp.

Am o cunostinta care are par cret natural si merge de ani de zile la coafor saptamanal, acolo e spalata cu ceva produse anume care ii mentin pe durata saptamanii parul drept insa daca nu i se mai aplica produsele respective si se spala cu produse normale, parul i se face cret.

| blackann a răspuns:

La urmatoarea spalare isi va reveni. Efectul placii/ondulatorului nu este permanent.

| Vântulalb a răspuns:

Daca folosesti placa, il intinzi. Il strici.