| xeniaroberta11 a întrebat:

Daca am unghiile mici si vreau sa fie ceva mai lungi pt un eveniment, pot folosi unghii cu gel? Problema mea este ca imirod unghiile si sunt cam tanara, deci nu stiu daca unghiile mele vor fi afectate

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Bineinteles ca poti folosi unghiile cu gel.Si sigur stii deja ca nu ti le poti pune singuralaughing. Trebuie sa mergi la un salon sa ti le puna o manichiurista, sau poate ai vreo prietena, cunostinta care le pune acasa, si cu un pret mai redus.Plus ca te tin sigur o luna daca sunt puse, tin si mai mult daca sunt puse bine, dar trebuie sa mergi la intretinere.Preturile variaza in functie de salon si de modelul pe care il doresti la unghii. Poti gasi la 70-80 de lei, mai ales daca le pui la cineva acasa si gasesti chiar si la 150 de ron la unele saloane mai de fite.Totusi,unghiile cu gel arata bine, dar in timp afecteaza mult unghia naturala.Incearca sa nu iti mai rozi unghiile, incearca niste solutii de la farmacie..in primul rand, pe langa faptul ca nu este estetic pentru o fata sa aiba unghiile roase si sa stea cu ele in gura, nu este nici igienic, sub unghii avem zeci de mii de microbi, chiar daca ne spalam des pe mani.Cu timpul, daca ai vointa, poti renunta la acest tic, sunt foarte multe persoane in aceeasi situatie care au si reusit.

1 răspuns:
| Alexandraaq a răspuns:

Nu vor fi afectate, iti vor creste mai mari si daca iti pui unghii cu gel nu iti mai rozi unghiile! happy