| AnonymousCLL a întrebat:

Daca comand ceva de pe fashiondays si nu il mai vreau ce se întâmplă? (In comanda scria cu obligativitate de plata )
Returul unde se face si e gratuit?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Il trimiti inapoi, vei avea un formular de retur in colet, si le trimiti un extras de cont unde sa-ti vireze banii pe care i-ai dat pe produs. E gratuit si sunt seriosi. Am facut si eu retur la ei. N-am nicio plangere, doar cuvinte de lauda, foarte seriosi.

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns (pentru AnonymousCLL):

*sigura.
Daca doar ce am zis ca eu am facut retur si nu costa?
Nu, ii primesti in contul bancar.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa anulezi comanda dupa ce o plasezi, dar daca deja a fost expediata iti va ajunge acasa si tu poti refuza coletul, nu e prea frumos dar ai dreptul sa refuzi cand ajunge curierul, nu te obliga nineni sa il platesti. Dar pe viitor sa fii atenta sa comanzi doar daca esti sigura ca vrei acel produs.
Returul e complicat, trebuie sa vina curierul sa iti ia produsul de acasa si dupa ce ajunge la depozit dureaza pana il verifica si pana iti returneaza banii in cont, in jur de 30 zile, iar returul nu e gratuit, tu platesti transportul. Deci incearca pe cat posibil sa eviti retururile.

| darkhell217 a răspuns:

Anuleaza comanda, si in cazul in care e pe drum deja, nu o ridica, se va intoarce inapoi in maxim 2 saptamani daca e comandata la posta