| xFaith a întrebat:

Daca imi indrept parul cu peria rotunda si cu feonul apoi il dau cu ceara pentru par. parul meu se indreapta? ( eu am parul ondulat si nu mai vreau sa il intind cu placa )

Răspuns Câştigător
| pinkpupix a răspuns:

Pentru un par mai drept fara placa trebuie sa folosesti in primul rand produse profesionale, eu asa am putut renunta la placa.
Incearca gama profesionala de la Wella sau L'oreal, au produse foarte bune. Ai nevoie de sampon si spray sau diverse produe care se aplica dupa spalare, apoi trebuie sa-ti usuci parul cu foehn-ul de sus in jos ajutandu-te de perie. Parul va sta moale si drept pana la urmatoarea spalare.Produsele le gasesti in saloane, sunt mai scumpe, dar se consuma mai greu.

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Nu se indreapta, doar daca il dai cu placa

| Sheridanx a răspuns:

La mine mergea, dar acum depinde si de fiecare par. Incearca daca nu si cu bigudiuri pentru.par drept.
>big grin

| CherryKiss a răspuns:

Ba ai putea. insa nu vei obtine un indreptat asa bun ca la placa iti dai seama, dar oricum nu va mai fi ondulat. :p dar eu zic sa iti pastrezi parul tau natural, fi tu, fi naturala :p

| sonya a răspuns:

Depinde cat de cret este si ce fel este peria cat de buna. Teoretic as ar trebui sa stea drept dar sincer daca esti prea creata fara placa nu poti

| oannabomboana a răspuns:

Foloseste ulei de par inainte sa-l indrepti. Eu am parul ondulat si folosesc spuma de par, ca sa-mi stea aranjat si cu aspect natural si asa am renuntat si la placa.si-mi sta si bine. In schimb imi indrept mereu bretonul.