| undertaker30 a întrebat:

Daca imi tin parul prins, il va ajuta sa creasca?
Si daca nu, un remediu pentru cresterea parului in mod rapid?

Funda! :*

13 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna!
Parul nu creste mai repede daca il ti,prins, foloseste o masca din ulei de ricin si las-o peste noapte, iar dimineata foloseste samponul de la Favisan(se gaseste in Plafar), ai grija sa nu te dai pe piele ca va creste par acolo.
Pa, pa! :*

| Rakanishuu a răspuns:

Ulei de rici, taie-ti varfurile in fiecare luna. Nu ti-l arde, sau daca da foloseste un sampon pentru regenerare. Daca ti-l tii prins nu ajuta.

| Athée a răspuns:

Nu il ajuta sa creasca daca il tii prins. Intreaba la farmacie de un produs bun...sa fii sigura.

| vlady434 a răspuns:

Daca il tii strans nu o sa creasca mai repede, doar o sa ai fire despicate. Pentru cresterea parului cat mai rapid si sanatos, iti recomand un remediu care este bun de fiecare data: ulei de ricin amestecat cu ulei de masline, in cantitati egale, si aplicate la radacina. Sper ca te-am ajutat.

| undertaker30 explică (pentru vlady434):

Eu am auzit ca doar uleiul de masline e bun...thinking (adica nu combinat cu cel de ricin) thinking

| vlady434 a răspuns (pentru undertaker30):

Am vazut combinatia la emisiunea lui Dr. OZ, nu am incercat-o personal.

| aimspeşăl a răspuns:

Nu creste mai rapid draguta :* incearca la farmacie sunt foarte multe solutii pentru cresterea parului sau daca nuincearca sa consumi alimente sanatoase. cius:*

| teo6dia4c99 a răspuns:

Daca iti ti parul prins nu il va ajuta sa creasca, dar daca il ti impletit macar atunci cand dormi, il va proteja. Pe timpul zilei tine-ti parul desprins, iar daca mergi la mare/piscina sa il dai cu un ulei, pentru ca sa il protejezi.
Pentru cresterea parului nu prea sunt tratamente atat de eficiente. Poti sa iti faci masca cu ulei de cocos( citesti mai multe informatii pe internet ) cu care sa iti masezi foarte bine scalpu- vreo 10 minute. Te dai cu uleiul si pe par pentru face foarte bine. Masca cred ca se face o data pe saptamana. Apoi sa iti cumperi sampon si balsam pentru cresterea parului de la farmacie.
Si masca cu ulei de argan/marline stiu ca e buna, dar nu am auzit ca se foloseste pentru cresterea parului, ci pentru intretinerea lui si pentru hidratare.
Sper ca te-am ajutat.
Si inca o chestie. Dureaza timp sa iti creasca parul. Aceste produse doar il ajuta sa creasca mai sanatos si mai repede, dar e posibil sa nu vezi o mare diferenta.

| teo6dia4c99 a răspuns:

Uite ce am gasit ( nu garantez ca o sa functioneze, dar stiu ca sunt produse bune pe care ai putea sa le incerci. cauta recentii la produsele de care esti interesata):
http://www.organik.ro/......ului-khadi
si de aici poti comanta ulei de cocos:
http://www.organik.ro/......ade-beauty
http://www.organik.ro/......a-skincare

| мαrrýиєlα a răspuns:

Nu, dar la fete le sta mai frumos cu parul prins decat cu parul pe sus. Incearca uleiul de ricin merge, sau intreaba la farmacie =D. [ uleiul de ricin costa 3 lei la noi la farmacie ]

| anca2002 a răspuns:

Buna Fa baie foarte des si tinel inpletit te va ajuta sa creasca

| ir1buterflay a răspuns:

Iti tai varfurile in fiecare luna si in tii prins in diferite moduri.

| cherry101 a răspuns:

Buna, parul prins nu te va ajuta sa creasca, iar noaptea sa nu-ti ti parul prins deoarece dimineata te vei trezii cu dureri de cap si iti va cadea mult par... uite un link: http://www.calificativ.ro/Metode_de_crestere_rapida_a_parului-a20517.html sper sa-ti fie de folos si multa rabdare.