| Balooonasseeee a întrebat:

Stiti vreun remediu naturist care sa accelereze rapid cresterea parului?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Eh, pai da! Samponul inlatura orice grasime, ulei. Iar uleiul de ricin... e ulei.
Incearca sa nu te speli cu sampon abia urmatoarea zi. Poti incerca sa te masezi cu ulei de ricin pana intra in piele si nu te mai clatesti pe cap, abia a doua zi te speli cu sampon. Daca nici asa nu merge, incearca atunci sa te speli a treia zi.
Depinde cum iti e parul, scalpul, cat timp ii ia uleiului sa intre in piele, sa contribuie la cresterea radacinii.
Deci nu folosi sampon ca inlatura orice urma sau efect al uleiului de ricin.

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Folosesti ulei de ricin.
Cumperi de la farmacie - nu e foarte scump vreo 30 de lei cred ca e. Nu puni foarte mult, doar cat sa acoperi radacina parului, te masezi si lasi vreo 15-20 de minute, dupa care te clatesti cu apa calduta. Cum sampon ar fi indicat sa te speli abia a doua zi, pentru a nu anula efectul uleiului de ricin.

| Balooonasseeee explică (pentru Mayar):

Am folosit si pana acum ulei de ricin dar dupa ce stateam cu el 30 de minute sau chiar mai mult ma spalam cu sampon. oare de aceea nu vad rezultate?

| Mayar a răspuns (pentru Balooonasseeee):

Eh, pai da! Samponul inlatura orice grasime, ulei. Iar uleiul de ricin... e ulei.
Incearca sa nu te speli cu sampon abia urmatoarea zi. Poti incerca sa te masezi cu ulei de ricin pana intra in piele si nu te mai clatesti pe cap, abia a doua zi te speli cu sampon. Daca nici asa nu merge, incearca atunci sa te speli a treia zi.
Depinde cum iti e parul, scalpul, cat timp ii ia uleiului sa intre in piele, sa contribuie la cresterea radacinii.
Deci nu folosi sampon ca inlatura orice urma sau efect al uleiului de ricin.

| Blue_Nicoleta_1989 a răspuns:

Da. Exista un sampon cu ou. Stiu ca suna ciudat dar imi creste foaarte repede. Il gasesti in Auchan si probabil si in alte magazine. Funda?

| Blue_Nicoleta_1989 a răspuns:

Da, exista un sampon cu extract de ou. Nu mai stiu cum se numeste, dar este toata sticluta portocaliu-galbui. Il gasesti la Auchan si in farmacii. Mie una mi-a crescut super repede parul si ii da si volum. Funda?

| Blue_Nicoleta_1989 a răspuns:

Scuze ca am scris de 2 ori acelasi lucru dar nu imi aparea ca am raspuns laughing