| NikkiReed a întrebat:

Daca iti faci un tatuaj semipermanent se spune ca dureaza inte 3 si 5 ani, dar dupa mai raman urme sau ceva? Se poate observa ca ai avut unul?

1 răspuns:
| Ottakringer a răspuns:

Cateva carasteristici la un tatuaj semipermanent :

-se executa in general pentru tatuaje sub 30 centimetrii patrati (nu pentru tatuaje mari ) – in general modele de tatuaje mici, simboluri, scrisuri etc.
-se executa in general black and grey
- tusul semipermanent este garantat de producator ca dureaza minim 3 ani si maxim 5 ani
-dupa 3 ani (depinzand de ph-ul pielii) dispare treptat
- arata la fel ca si cel permanent (black and gray )
-pretul este cu 50%-70% mai mare decat cel permanent din cauza costurilor ridicate ale tusurilor si a executiei
-acelasi tus semipermanent cu care se face tatuaj semipermanent se foloseste si la sprancene si buze ( in tatuaj cosmetic semipermanent )
- nu doare mai mult sau mai putin fata de cel permanent.
Dispare treptat si nu lasa urme.

Eu am permanent laughing (Destule)