| Dado88 a întrebat:

Vreau sa mi decolorez parul cu pudră decoloranta. Pot sa dizolv pudra si cu sampon?

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Cred ca da, din cate stiu aceasta procedura se numeste 'Bleach wash' si poate fi folosita daca vrei sa diluezi pudra ca sa nu iti atace parul asa mult, dar nu vei obtine un rezultat la fel de deschis.
Uite un tutorial in engleza, sper sa te ajute :
https://www.youtube.com/watch?v=D09RwPPtXrk

Răspuns utilizator avertizat
| SweetLove21 a răspuns:

Daca vrei un par mai deschis la culoare este recomandat oxidantul.Si cu sampon functioneaza, doar ca rezultatul nu este acelasi!