| Leik0 a întrebat:

Daca ma duc la magazinul Gucci din Bucuresti ma da afara ca sunt saraca?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scrie pe fruntea ta ca esti săracă? Sau cei din magazin cum ar putea sa si dea seama? Si de ce sa te dea afară, esti săracă nu hoață.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool, cum sa te dea afara?

| anonimg a răspuns:

Buna intrebare. laughing Daca te-ar "mirosi" fara bani, cred ca ar vrea sa o faca.
Unele firme sunt atat de scumpe incat nu pot intra eu. happy
Eu as scoate oamenii bogati din mijlocul celor de rand. Primii sa-si etaleze marfurile in Dubai, departe de fața noastra. ^_^

| johnnny123 a răspuns:

Într-un magazin de lux poate intra oricine, nu trebuie să porți 5000 de euro pe tine ca să te lase să intri. Iar atâta timp cât ai un comportament normal și o ținută decentă nu te va da nimeni afară.

Dar dacă vânzătorul își dă seama că nu-ți permiți nimic de acolo și tu ceri să probezi zece perechi de pantofi de 2000 de euro și zece genți de 5000 de euro, atunci este posibil să-ți spună politicos că magazinul se închide sau că ai nevoie de programare.

| alina2k18 a răspuns:

Tare asta, nu stiu ce sa zic sora mea, singurele obiecte Gucci pe care le-am vazut au fost in poze laughing
Ahh, am avut un parfum acum vreo 7 ani laughing
PS: Eu la Vuitton in Marriott m-as ducewinking

| suntserios a răspuns (pentru alina2k18):

Si ce te opreste sa te duci?

| alina2k18 a răspuns (pentru suntserios):

Inca nu ma ajuta fatawinking si nici portofelul/cardulwinking

| suntserios a răspuns (pentru alina2k18):

Nu iti interzice nimeni sa intri indiferent de fata ta si nici nu te obliga nimeni sa cumperi nimic

| Elena9328 a răspuns:

Scrie pe tine că ești săraca? Mare e gradina Domnului...

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Nu cred. Urat gest, din pacate asta este generatia din ziua de azi.

Răspuns utilizator avertizat
| wonderwoman123 a răspuns:

Posibil. Acum vreo 2-3 ani (aveam 17-18 ani) m-am dus eu si o prietena in douglas si ne uitam la parfumuri. Eram imbracate normal, cu adidasi si eram machiate.
Si cat ne uitam acolo, vine un beauty adviser, o grasa cu conturul buzelor depasit la maxim si cu buze rosii uscate si cu mult blush, si spune "Mda, pot sa te ajut cu ceva?" pe un ton rautacios. Ii zic ca nu, si vreo zece minute sta in fata mea cu mainile incrucisate. M-am hotarat si mi-am luat un tus de la Chanel si un bronzer, iar prietena mea si-a luat un blush si un ruj de la Estee Lauder. Zice grasa aia "Mda, sa stii ca alea n-o sa vi se potriveasca, si se vede dupa cumva imbracati ca nu vi le permiteti" atunci am chemat managerul magazinului si am rezolvat plus ca mi-au dat un voucher sa nu le fac plangere. Si nu am mai vazut-o pe tipa aia.
Daca si in douglas se intampla asta, si in Gucci o sa se intample mai rau.

| alina2k18 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Cred ca o lasam fara dinti daca imi zicea asa ceva laughing)
Eu pe unde ma duc la din astea gen Sephora si MAC chiar imi arata alea o gramada de chestii laughing +sfaturi, eu venind chitita pe max 2 chestii ca nu-s bogata sa imi iau de toate din astea high end, chiar sunt f amabile fetele in magazinele astea si nu, nu ma duc imbracata elegant sau cu 'hainele alea bune' laughing
In Douglas chiar nu am intrat niciodata, dar dupa ce zici ca ai patitwinking nici nu as intra ever.