| andreiiachim a întrebat:

Daca mi-am taiat mustata de virgin cu foarfeca dar au mai ramas 2 mm de mustata, o sa creasca mai neagra si groasa? Ajutor

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Datorita geneticii tale, va creste indiferent cu ce tai parul de pe față, inclusiv barba.

| andreiiachim explică (pentru darrio2007):

O sa creasca mai neagra si groasa?

| darrio2007 a răspuns (pentru andreiiachim):

Da, dar in timp. Depinde si de genetica ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Mustata CRESTE numai HORMONAL, indiferent ca o tai cu foarfeca, briceagul, toporul sau lama de ras, atunci cand este timpul ei sa creasca, adica usor-usor in adolescenta si tot creste pana la batarnete.
Nu, ea nu va creste nici mai groasa, nici mai subtire si nici mai neagra, ci asa cum ti-a crescut pana acum, doar lungindu-se firul de par.

| andreiiachim explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc, te iubesc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| king5151 a răspuns:

Da dar greu, nu e ca si cum ai lua-o cu un big, astfel ti-ar creste intr-o sapt maxim

| andreiiachim explică (pentru king5151):

O sa creasca mustata inapoi asa cum era inainte?

| king5151 a răspuns (pentru andreiiachim):

Mai bine o iei pe toata cu un big, si intr-o saptamana ti-a crescut la loc

| andreiiachim explică (pentru king5151):

Ce inseamna big

| darrio2007 a răspuns (pentru andreiiachim):

Este impropriu spus big. Este BIC, marcă de aparat de ras. Si am mai intalnit asta si la brichete.

| DrutaAna a răspuns:

Cum sa treaca semnul ramase taitura cu fafica