| MarioAnddrei a întrebat:

Daca mi s-a facut degetu mov la loc loculu lovituri ca am dat cu picioru in scaun cand jucam fotbal inseamna ca il am rupt si da s-a umflat. Tin sa mentionez ca ma doare chiar daca nu il misc.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai jucat fotbal? In casă? Posibil sa fie rupt. Mergi si fă o radiografie sa vezi care-i treaba.

| MarioAnddrei explică (pentru darrio2007):

Da in casa, mersi de sfat asta o sa si fac daca se mentine durerea

| darrio2007 a răspuns (pentru MarioAnddrei):

Pentru putin.

| emy a răspuns:

Buna dimineata! happy Eu zic sa mergi la medicul de familie sa-i spui despre ce-i vorba. Probabil te va trimite sa-ti faci o radiografie, Multa sanatate iti dofesc, din suflet, o zi frumoasa si toate cele bune! te pup! kiss

| anonimg a răspuns:

Până mergi la medicul de familie ca să te trimită la un special pentru radiografie -pentru că trebuie să mergi - este bine să pui gheața sau compresă cu apă rece.
Numai la radiografie se poate vedea starea oaselor.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Eu am patit asa cu degetul mic happy tot la fotbal.S a invinetit degetul, deasupra lui si dedesubt(talpa)? Si te doare si il poti misca doar foarte putin sau deloc? Daca e asa, s-a rupt happy eu am stat cu el asa si dupa doua luni a cam trecut durerea dar nu fa aceeasi greseala ca mine si mergi la spital.La mine a fost cel mic, care nu e prea mobil si s-a prins singur, dar daca e cel mai sau altul mergi si vezi. Fundita?

| Dorin93 a răspuns:

Mergi la medic cat mai repede. Daca s-a invinetit pare grav. Nu te juca cu sanatatea. Daca stai nepasator faci si mai rau. Du-te si rezolva problema! happy