| pinoDENY a întrebat:

Daca nu m-am vopsit niciodata si acum as vrea sa o fac trebuie neaparat sa-mi dau prima data cu decobes, iar dupa aceea sa-mi dau cu vopsea? Eu am parul de un saten deschis si as vrea sa ajung la un blond, dar am si cateva suvite facute cu decobes acum ceva timp.Deci chiar trebuie sa-mi ard tot parul cu devobes ca sa ajung la un blond cenusiu deschis?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahhh si eu am fost shatena natural, si nu vrei sa stii prin cate am trecut ca sa fiu blonda ca acumlaughing am stat cu apa oxigenata in cap vreo 4-5 ore, de exemplu, si n`a functionat. m`am dat pur si simplu cu vopsea si tot n`a mers. pana am gasit niste vopseluri care contin in ele pudra decoloranta. chiar a mersi sunt multumita.

Vezi nuantele Scandinavian blonde de la Palette naturals si cea mai deschisa nuanta de blond de la palette color xxl. sunt f bune:X

3 răspunsuri:
| hasegawa a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti dai din start cu vopsea, renunta la decolorat eu din satena sunt blonda argintiu, insa cred ca am sa raman chiala in scurt timp, acum ma vopsesc mereu peste culoarea naturala si a iesit doar cu o idee mai inchis decat cu decolorantul.

| antigoni a răspuns:

Nu iti iese culoarea doar cu vopsea. Decoloreaza-te in prealabil, insa nu sta mai mult de 30 de minute. Baga imediat dupa decolorare o masca in par si stai cu ea. Este vital. Daca poti, asteapta pana ziua urmatoare sa te vopsesti. Decobes nu arde asa tare parul, stiu pentru ca l-am folosit.

| pinoDENY explică:

Pai prinde vopseaua direct pe par?