| Noreasontosimle a întrebat:

Am parul saten. Am vrut sa mi l fac blond, tipa care M a vopsit mi-a băgat cel mai deschis blond cu oxidant de 6% și mi-a ieșit un ****, nici pe departe ce mi doream eu. Va întreb, pentru a ajunge la nuanță de blond, deschis, trebuie sa folosesc neaparat decolorant? ( caci nu as vrea) sau e Ok și dacă mai bag încă o data blond și oxidant de 12%

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Oxidantul de 12 se foloseste cand vrei sa iti faci suvite fiindca arde destul de tare. Cel mai bine este sa folosesti de 9. Si daca ai parul mai lung cel mai indicat este sa perticipe doua persoane la decolorare fiindca nu e bine sa stai foarte mult cu decolorantul in cap si eviti si sa iti iasa nuante diferite. Alta metoda nu ai.

| Noreasontosimle explică (pentru sweetys):

Deci chiar e nevoie de decolorare? Ma gândeam ca scap ușor băgând o nuanță f deschisă, cu oxidant de 9..hmmm

| sweetys a răspuns (pentru Noreasontosimle):

Pai imi imaginez ca e un portocaliu turbat si idiot. Cu nuanta deschisa nu o sa rezolvi. Cel mai bine daca tot te.ai apucat este sa bagi un decolorant de 9. Eu la fel am patit si cand am vazut ce culoare idioata aveam am inceput sa plang. Apoi m.am dus la o prietena si m.a decolorat cu 9. 12 iti arde parul foarte tare si tu deja l.ai chinuit cu decolorabtul de 6.

| Noreasontosimle explică (pentru sweetys):

Mi a ieșit un blond, dar un blond natural...și f puțin spre rădăcina nuanțe de arămiu.