| anonim_4396 a întrebat:

Daca pun bicarbonat de sodiu in par risc sa chelesc? Asa citisem undeva. eu pun bicarbonat ca sa nu mi se ingrase parul de 3 ori pe saptamana ( cate o lingurita) aseara n am avut lingurita si am decis sa torn cu paharul. si am turnat din greseala cat pentru 10 saptamani. ( aveam tot capul plin) dupa ce m-am spalat, de obsedat ce sunt am dat prin par un ser termo protector in cantitate excesiva. si mi s-a parut ca s-a imbâcsit parul de la el. ( se poate ingrasa de la ser?)

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cel mai bun este un sampon pentru asta. Poti folosi head&shoulders; si spalare la 2-3 zile.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu risti sa chelesti de la bicarbonat. Iar pentru problema cu parul incearca mai multe sampoane pana il gasesti pe ala care iti place cel mai mult si iti rezolva problema, nu rezolvi nimic cu bicarbonat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc head&shoulders classic clean 2 in 1 ( musai 2 in 1! ala simplu imbacseste parul ) si mi se ingrasa parul la 4 zile. Am incercat si dermatocosmetice dar n-am avut rezultate cu ele. Nu mai face excese de nimic si uita-te prin lista de ingrediente ca acel ser sa nu contina alcool, sa nu-ti faca mai mult rau decat bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma spăl zilnic laughing) am pus direct în șampon bicarbonat și nu am nimic. Folosesc de foaaaarte mult timp bicarbonatul în felul ăsta.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu chelesti dar nici nu cred ca te ajuta, zeama de lamaie te ajuta sigur.