| xBELLAx a întrebat:

Daca slabesc scap de vergeturi sau fac mai multe?
funda

Răspuns Câştigător
| mkmk a răspuns:

Depinde.iti spun din propria mea experienta eu am reusit sa slabesc 9-10 kg cam in 6 luni si vergeturile s-au redus.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De vergeturi nu mai scapi daca nu se intervine chirurgical si daca slabesti faci mai multe

| xButterflyxX a răspuns:

Vergeturile apar in urma unei cresteri sau scaderi bruste ale greutatii, deoarece pielea isi pierde elasticitatea, de ele, din pacate, nu mai poti scapa.Probabil acum sunt mov sau rosiatice, cu timpul vor deveni albe si nu vor fi atat de vizibile. Ceea ce poti face tu pentru a preveni aparitia lor, este sa utilizezi creme pentru elasticitatea pielii.
Sper ca te-am ajutat.

| Azµre a răspuns (pentru xButterflyxX):

Mai trebuie adăugat că poate fi și o problemă de sănătate și anume o problemă a glandelor suprarenale.

| hotdesire a răspuns:

Daca slabesti vei face si mai multe vergeturi. De vergeturi scapi cu sport, creme, masaj...

| wild_5755 a răspuns:

Din pacate nu vei scapa de ele... si probabil te vei mai alege cu cateva. insa daca vrei sa nu se mai vada asa inestetic poti folosi anumite creme speciale pentru asta.iar daca vrei sa scape de ele definitiv solutia ar fi o operatie! happy

| Tomy_Barra_1996 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc... dar de vergeturi nu mai poti scapa slabind, singura metoda e o operatie cu laser... cu un pret urias! funda?

| Tomy_Barra_1996 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar de vergeturi nu mai poti scapa slabind, singura metoda valida este o operatie cu laser foarte costisitoare... slabind nu faci vergetri mai multe! funda te rog?