| anonim_4396 a întrebat:

Daca soarele mi-a atins tenul din plin 10 minute o sa mă zbârcesc in ultimul hal?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Simpatic a răspuns:

Nu,soarele nu a avut +30 de grade in orice caz. Gandeste-te ca cei care stau si se prajesc vara la mare ca ar trebui sa aiba toti si toate fetele distruse.
Daca vrei sa nu ai probleme cu tenul de la soare si ale sale raza cauta creme de fata cu factor de protectie UV, gasesti prin farmacii sunt scumpe dar bune.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, o sa arati ca la 90 de ani

| Furnicuta000 a răspuns:

Razele uv intr-adevar sunt responsabile de imbatranirea pielii dar 10 minute nu e o tragedie. Si eu am stat azi 10 minute in soare pentru ca mi-a fost lene sa mai folosesc spf. De obicei folosesc spf si in casa stau si cu draperiile trase, nu imi place sa fie decat foarte putina lumina. Ideea e ca toata lumina care vine de la soare inseamna raze uv deci spf trebuie aplicat pe tot parcursul zilei, indiferent ca stai in casa sau afara, ca stai in soare puternic sau ca e innorat afara. Asta e singura metoda sa te feresti de riduri.

| Invictusman a răspuns:

Sub nici o forma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toxice

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci umbla cu o cagula pe cap happy
totul e toxic si mancarea contine chimicale mr. vegan

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Uleiul de cocos e natural.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Nu are UV

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Are același efect ca și o loțiune cu spf 30

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Total greșit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O să te zbârcești oricum. Supărarea te face încruntată.

| Mihaa890 a răspuns:

Nu ma duce capul sa dau un răspuns la asa măreață întrebare... Lumea a luat o razna rău.