| lorena1gianinak a întrebat:

Daca te dai cu protecție solară de 50 te mai bronzezi? Iar daca nu te dai te înroșești?

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Da, te bronzezi. Numai 50 folosesc pe corp.
Dacă nu te dai, depinde de ten, dar dacă ai subton rece, da te înroșești, te arzi, te doarr oribil dupa etc.
Protecția solară e super importantă, mai ales că reduce șansele la cancer de piele sau îmbătrânire precoce ( aka pete pigmentare de exemplu )
De asemenea, Protecția solară se aplică tot anul, că tot sunt raze ultraviolete și dacă e frig. ( SPF trebuie să folosești mereu pentru față, chiar și dacă stai în casă )

| Smolbean a răspuns:

Dacă te dai cu protecție te poți bronza, puțin. Dacă nu te dai, te arzi, nu te inrosești

| User252426 a răspuns:

Mai bine una care să nu te usture pielea, te dai 3-4 zile după nu mai dai

| Ana2920 a răspuns:

Dacă te dai cu protecție da, te bronzezi puțin, iar dacă nu te dai, te arzi. Bine, poți folosi și alte creme nu neapărat cu factor 50, cu unul mai slăbuț, și așa te vei bronza mai mult.

| movi a răspuns:

Te poti bronza, dar putin mai greu. Daca nu te dai te poti arde, sau poti face boli de piele. Soarele este foarte periculos. Daca vrei sa te bronzezi mai tare foloseste o crema cu factor 30.