| anonim_4396 a întrebat:

Daca te epilezi pe maini cu benzi cu ceara, nu exista riscul sa creasca mai des?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, efectul acesta il are lama sau eventual crema depilatoare. Ceara, de orice fel, rareste firul de par.

| whatevernvm a răspuns:

Eu folosesc cutitul, ii mai practic

| OnuOnulică a răspuns:

Să înțeleg că e o întrebare, nu o constatare? În fine, dacă e o întrebare atunci dacă te epilezi cu ceară o să crească mai rar.

| R0R0 a răspuns:

Nu.

| NH4OH a răspuns:

Citeste si tu pe net despre studiul care a afirmat ca indiferent de ustensila folosita, parul creste la fel happy de necrezut, dar foarte adevarat. Bafta!

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Creste mai rar decat daca il epilezi cu big-ul sau cu crema, dar de crescut tot creste, din pacate...

| anonim_4396 explică (pentru Maria_Elena_Chirca_1991):

Pai e normal sa creasca, dar se zice ca daca te faci cu crema o sa creasca mai mult. Deci cu benzile e mai in regula.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e mai in regula cu benzi.

| Ioyo a răspuns:

Nu iti creste mai des ci mai rar. Daca te faci cu epilatorul, benzi de ceara sau aparat cu ceara creste rar daca te faci cu big-ul sau cu crema creste des si gros