| Saya_1767 a întrebat:

Daca tii o dieta drastica o saptamana, cate kg poti pierde? Prietena mea are cateva kg in plus iar weekendul viitor merge la plaja si vrea sa fie in forma. Funditawinking

5 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Să te întreb ceva: chiar merită?!
Te abţii de la mâncare, îţi faci în primul rând ţie rău, apoi corpului tău, iar când vei renunţa la dieta respectivă, vei reveni la aceeaşi formă pe care o aveai înainte, poate şi mai rau. Eu zic că prin mişcare rezolvi mult mai multe, e şi sănătos şi vei fi mult mai energică şi cu o dispoziţie pozitivă.

| oanna_7222 a răspuns:

Intr-o saptamana krek o sa reuseasca sa sclabeasca km un kg laughing mult mai bine este sa faca sport este mai sanatos si nu iti face gauri in stomac ca dietabig grin

| Anda_5509 a răspuns:

Mai mult rau iti faci daca tii o dieta drastica, o cunostinta s a infometat vreo 2 saptamani cred, a ajuns la forma pe care si-a dorit-o, dar cand a revenit la alimentatia obisnuita a pus de 3 ori mai multe kg decat a dat jos. Cel mai bine e prin sport, alergat, sa isi puna ambitia sa alerge macar 15 min/zi si sa nu juite de cei 2 l de lichide pe zi, sa renunte la dulciuri, nah...nu de tot, sa manance de multe ori pe zi cate putin din fiecare.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Eu zic sa nu tina o dieta drastica... pentru ca dupa ce va revenii la alimentatia obisnuita va pune kg date jos inapoi, eventual chiar in plus. Mai bine sa adopte un regim alimentar sanatos: fara fast-food, fara prajeli, cat mai putine dulciuri (de preferat deloc), si 5 portii (fructe) pe zi, si cel putin 2 litri de apa pe zi.
Si ultimul, dar nu cel din urma; sportul. Sa faca mult sport de preferat o ora pe ziwinking

| jipa a răspuns:

Nu e chiar indicat sa slabesti intr-o saptamana. Dieta nu trebuie sa fie drastica deoarece isi face rau si in plus poate ramane cu vergeturi sau piele lasata. Cel mai bine ar fi sa aiba grija ca pentru o zi de frumusete cum isi doreste poate sa aiba de suferit.happy