| LifeIsOverrated a întrebat:

As vrea sa stiu cate calorii ar trebui sa sa consum pe zi pentru a nu ma ingrasa dupa o dieta de 400-500 calorii pe zi? De aproximativ o luna tin dieta(destul de normal) dar in ultima saptamana am tinut o dieta drastica (cea cu 400-500 cal) si in total am dat jos 2-3 kg. (mentionez ca sunt fata, am 1.67 si 60-61 kg). Voi mai tine dieta pana la 59-60 kg iar apoi cate calorii ar trebui sa consum pe zi ca sa nu ma ingras la loc, introducand vechile alimente in mod treptat si in cantitati reduse? 1000 calorii? 1200?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

În jur de 1000-1500 calorii pe zi. Dar nu trebuie să uiți mișcarea, sportul.

| LifeIsOverrated explică (pentru Azµre):

Fac sport in fiecare zi in jur de o ora pe bicicleta eliptica. Merci, pupici!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele,că nu ţine cu dietele!
Învaţă să mănânci, o alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
http://calorii.oneden.com/
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

400-500 calorii? surprise
ce ai mancat tu zilnic de atatea calorii?
inseamna ca nu a functionat dieta daca ai slabit 2-3 kg!
cu ani in urma am tinut-o pe cea de 1200 de calorii/zi si am slabit in doua luni, 10 kg!