| kitty00 a întrebat:

Daca tu ai face naveta catre scoala, si ar trebui sa pleci cu microbuzul la 6 jumatate.Te trezesti la 6, de la atata oboseala si iti raman 25 min doar ca sa te pregatesti pentru scoala. Ce ai face?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Iti ajung 25 de minute. Eu am cam 35 de minute, dar trebuie sa-mi si pregatesc de mancare si sa mananc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zi mersi, sunt unii copii care merg pe jos kilometri intregi pana la scoala

| JulyStorm a răspuns:

Pregateste-ti totul din seara precedenta: haine, rucsac, eventual mic dejun... in felul acesta vei folosi cele 25 min doar pentru strictul necesar. happy

| d3javw a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, asta e situatia..Nu e vina numanui ca stai departe de scoalabig grin Adapteazate ca nu dureaza o viatatongue

| frzq1 a răspuns:

As lua niste proteine dimineata ca sa nu vin acasa-direct pat.as sta cate 20 de minute in loc sa dorm la pranz cate 4 ore. doar in conditii extreme as ajunge sa imi fac ceai negru sau exercitii de relaxare.pregatirea e ok. dimineata plec odata cu militarii din statie. acea odihna in fotoliu si proteinele(o omleta, nuci) in locul carbohidratilor care ma obosesc.
si nu fii prea blanda cu tine, corpul, fiecare atom poate asculta tot ce ii ordona mintea, mai mult decat de imaginam.