| anytza123 a întrebat:

Daca vreau sa imi fac suvite blonde desi sunt bruneta mai trebuie sa ma decolorez desi folosesc vopsea fara amoniac(nu sunt vopsita)?

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Da. Nici macar cu vopsea nu obtii blond, cea fara amoniac cel mai probabil nici nu o sa prinda. Cu vopseaua vei obtine maxiim un ciocolatiu mai deschis, in niciun caz blond.

| laraaaa a răspuns:

Vopseaua fara amoniac este un fel de nuantator, deci nu o sa-ti iasa blond pe brunet. Deci, va trebui sa te decolorezi!

| Jet a răspuns:

Trebuie sa te decolorezi ca altfel nu obti culoarea dorita

| anytza123 explică:

Dar cu cea cu amoniac?