| βǿβǿ a întrebat:

[DAU FUNDA!] Buna. Am ochii albastii si mari. cum sa ma machiez ca sa para mai mici si nu atat de rotunzi. please help me!

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Pai incearca sa aplici farduri mai inchise la culoare pentru ca daca aplici mai deschise ies mai mult in evidenta. Aplica albastru inchis, verde inchis, mov dar sa nu fie cu sclipici. Da`te cu rimel dar nu din acela care iti mareste genele. Iar sprancenele lasati`le mai groase la inceput si mai subtiri spre sfarsit. Si nu te da strident cu creion pentru ca o sa iasa in evidenta ca ochi mari. :X sper ca te-am ajutat cat de cat.

5 răspunsuri:
| ConstiintaTa a răspuns:

Aplica farduri mai inchise la culoare pentru ca daca aplici mai deschise ies mai mult in evidenta, date la ochi cu un creion dar mai strident si apoi si cu un machis ori maro ori negru... ceva inchis sau fa-ti codite drepte ...pe langa coltul ochiului exterior[ambii]

| eu.;] a răspuns:

Fa-te cu un creion negru [ kohl ] acolo, chiar sub ochi
cu rimel.si cu cat mai mult negru sau culori inchise
culorile deschide fac ochii sa para mai mari.

| Madalina_6514 a răspuns:

Foloseste culori inchise:X:X:X

| emanuelf a răspuns:

Inseamna ca ai ochi foarte frumosi. Pentru ce sa-i faci mai mici? Multi isi doresc sa aiba ochi albastri si mari!

Răspuns utilizator avertizat