| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Cum sa ma imbrac in prima zi de scoala? Cu tenisi sau cu tocuri? Mai comfortabil si de varsta mea sau mai cu stil?

Trebuie sa precizez ca eu incep liceul si in prima zi ma vede toata scoala asa ca trebuie sa arat cat de bine pot laughing) Eu iubesc sa port tocuri si am o tinuta in minte f faina, dar o sa par o fitoasa si alea mai mari o sa zica : "Se da si ea mare ca are tocuri" sau "Uite cat s-a aranjat" si chestii de genu.lumea e rea + eu sunt inalta si cu tocuri is super inalta si am picioarele lungi si subtiri. ahh mie imi place cum imi sta love struck dar o sa ies in evidenta foarte tare si unii se vor speria laughing, oricum e mai bine decat sa nu ies in evidenta deloc, nu? Sau sa-mi pastrez ideea pentru Balul Bobocilor? Si oricum luni s-ar putea sa fie cam cald si nu vreau sa arat bine si sa ma simt rau. A doua varianta e cea cu tenisi, aici am in minte ceva dar trebuie la fel sa nu fie prea cald.numai ca nu stiu nu mi se pare ca ar fi cine stie ce daca vin cu tenisi + nu-mi vine in minte nici o combinatie de haine prea faina care sa mearga cu tenisii.

Multumesc mult daca ati citit tot.Stiu par obsedata, dar mie chiar imi plac chestiile de genu, hainele sunt ca un hobby pentru mine laughing Deci ce parere aveti?big grin

Răspuns Câştigător
| JokoSmile a răspuns:

Hi, iti vine sa crezi sau... nu, chiar am citit totul :)). Mai bine pastreazati ideea pentru bal, e prima zi de scoala, de ce sa te complici atat, sa fim seriosi, cum zici si tu nu vrei sa pari o inganfata de la inceput, nu prea merita sa te impopotonezi atat. Majoritatea o sa se imbrace lejer. Siner iti recomand ceva in genu:
blugi negri, putin stersi si cu cateva rupturi ar arata ok :x
Un tricou alb cu un imprimeu vesel
peste tricou o camasa in carouri colorata, dar sigur sa fie deschis ca se se vada imprimeu simpatic de la tricou
o bratara simpatica
si tenesi :x.
Parul poti sa ti-l lasi desprins, putin ondulat la varfuri sa para mai nearanjat.
Cred ca e destul de ok si lejer, te vei simti bine asa.
Ceva in genu o sa ma imbrac si eu... :P
Ca idee :
http://www.laredoute.ro/......da_400.jpg
Apropo vezi ca machiajul sa fie cat mai natural: putin fond de ten, rimel, un gloss usor...
Sper sa iti placa.
Peace

12 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Eu zic să nu te îmbraci prea... extraagant. Tocurile sunt mai mult pentru ocazii speciale. Sau dacă tot vrei tocuri...să nu fie mai lungi de 4-5 centimetri. happy
Eu una o să mă îmbrac cu o pereche de blugi(noi love struck ), o bluză drăguţă cu mâneci trei sferturi şi adidaşi sau balerini. Nu sunt 100% sigură în legătură cu pantofii, dar ştiu sigur că nu voi purta tocuri.
Nu şti ce să-ţi iei lângă tenişi? Păi...ce-i aşa de complicat? laughing
O pereche de blugi şi o bluză drăguţă. happy Găseşti tu ceva prin dulap.
oh go on
Succes!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu am citit tot, dar cred ca niste balerini ar fi foarte potriviti, sau sandalute mai elegante, ori... niste pantofi. Daca vrei neaparat toc, sa nu fie mare (adica nu mai mult de 2-3 degete acolo).
Spor!

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Da. am citit tot laughing. pai, da intr-adevar... daca iti iei tocuri, o sa pari o figuranta :-J. incearca sa pari neobservata. Iti poti lua tenesii cu niste blugi negri, si un tricou mai colorat, cu o camasa desfacuta peste :X. merge foarte binee, si nu prea cred ca te v-a observa nimeni, adicathinking o sa fii destul de normala laughing. daca te ajuta cu ceva, eu in prima zi de scoala o sa imi iau niste skateri alb cu negru :X, niste blugi negri, si un tricou stramt si asa unpic pe gat alb[ sa par si eu fetita decenta rolling on the floor]

AI grija cu ce te imbraci puppy dog eyes, si
S^U^C^C^E^S^S la scoalaaa :*

| ChocolateAddict a răspuns:

Ai putea inlocui tocurile cu niste platformesmug

| Smilee4Mee a răspuns:

Ai putea sa-ti iei niste sandale romane cu o pereche de pantaloni inflorati (se cam poartahee hee...) si un maiou dragut + un cardigan pe care sa'l lasi descheiat:*. Adauga niste accesorii.Incearca poate o sa-ti placa. Succes!

| IuliaaandaaaIsbff a răspuns:

Pai daca e mai racoare eu zic ca ai putea sa iti iei niste tenisiwinking

| HeliosMetal a răspuns:

De parca toata lumea o sa se uite la tine

| darnme a răspuns:

Wow, multumesc frumos tuturor celor care si-au spus parerea, chiar m-ati convins sa nu merg cu tocuri e mai bine asa big grin.imi place mult ideea lui MaddElla, dar inca nu sunt sigura cum am sa ma imbrac oricum ideea e sa ma simt bine happy. Multumesc din nou tuturor!>big grin

| Fineas666 a răspuns:

Iti zic eu : nu are rost sa iti faci grizi laughing oh go on eu zic sa iti iei tenisi... tocuri pare cam... fitos tongue

| PaulaMihoc a răspuns:

Daca stilul tau este mai elegant nu vad de ce sa te iei dupa altii. daca te simti bine pe tocuri si daca tinuta nu este prea extravaganta (caci totusi mergi la scoala nu in club) atunci te poti imbraca cum ai tu in minte. daca vrei sa te ai inspiri poti sa intri si aici http://bit.ly/prima-zi-de-liceu. eu sunt stilul mai sport asa de aceea nu vreau sa te influentez.

| Floxxx a răspuns:

Sincer eu as prefera tenisii... Mai ales pentru prima zi de scoala cand cunosti profesorii oare ce impresie isi fac despre tine?! E frumos in tocuri dar eu tocurile le consider mai mult pentru zile diferite(petreceri, zile festive etc.) Cu tenisii merge orice, chiar si niste blugi frumosi si cu o bluza... conteaza cum le combiniwinking sper ca te.am ajutat

| redlady a răspuns:

As zice casual