| Iyoana a întrebat:

Dau "FUNDA+VOT" pentru cel mai bun raspuns.
Buna, TPU! :*
Doresc sa va pun o intrebare si anuma : cu ce freza imi poate sta bine?
Am parul drept, nu e cret sau carliontat. Are culoarea saten. Nu mie scurt dar nici lung, mie pana unde mi se termina gatul. Am si breton, pana la varful nasului. Imi este tuns drept. (nu este tuns bob, sau in scara, sau asa ceva freze.).
Am colege care au parul scurt si ele dar mi se pare ca au freze putin naspa. Si as dori si cu ocazia asta sa-mi fac o freza prin care sa ma deosebesc de ele.
Dar nu numai de aceea vreau sa ma tund, sa ma simt eu comoda si sa pot fi si in pas cu moda.
As dori si o explicatie ca sa ma conving ca cu acea freza o sa-mi stea bine, si vreau sa stiu cu ce ma avantajeaza.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Andreutza016 a răspuns:

Poti incerca sa te tunzi in scariwinking si sa-ti lesi parul asa, sa-l prin in coada, sau sa adaugi un accesoriu. Funda happy?

| Doreliana a răspuns:

Buna Ioana.Sa inteleg ca tu esti cea din imagine nu? Daca e asa eu iti recomand sa te tunzi bob, sigur iti va sta bine.Structura fetei tale e finuta, eu zic ca un bob cu volum te avantajeaza si iti este si comod.Bretonul il poti lasa drept sau iti poti face unul intr-o parte, eu zic ca ti-ar sta mai bine.Deci o tunsoare bob si un breton intr-o parte, eu zic ca ti-ar scoate in evidenta si mai tare trasaturile tale, breton intr-o parte te face mai sexy si in acelasi timp si mai jucausa si inacelasi timp tunsoarea bob, cu putina imaginatie iti permite o multime de freze, cu tapaj, fixativ, agrafe si imaginatia de care vorbeam nu ai sa te plictisesti niciodata de freza asta. Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca mai ai si alte intrebari lasa-mi mesaj
P.S. - in prinvinta culorii parului, eu zic ca ti se potriveste de minune, ai tenul putin creol si te face dragalasa, nimic nu e mai frumos decat culoarea ta naturala, daca te avantajeaza, iar pe tine te prinde foarte bine.Zambeste mai tot timpul, esti o fata frumoasa
O zi placuta

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Scumpo:) Uneori ce e in pas cu moda, nu e si comod. Incearca sa te tunzi in asa fel incat sa te simti tu bine, si ar fi si mai bine, daca ai vorbi cu un hairstilist despre chestia asta, desi te costa ceva, sa te tunzi la un salon mai bun, dar merita. sper ca te-am ajutat. Si uite cateva imagini:
http://www.divahair.ro/......a1ddEl.jpg

http://www.divahair.ro/......VWN3Al.jpg

http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://coafuri.info/tunsori-bob-par-scurt/tunsori-bob-par-scurt/

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Caroline07Forbes a răspuns:

Colectionezi revistele Bravo Girl? daca da, uita-te in nr. 25(13. 12. 2011) la pag.14-15 si incearcale, daca iti plac. Funda?