| Vampiregirl_7516 a întrebat:

Dau fundita:*
Am parul uscat si de aceea se deterioreata ce sa foloses adica
produse pentru par uscat sau pentru pat deteriorat?
sau niste remedia naturale masti sau ceva de genul

Răspuns Câştigător
| JohannaStone a răspuns:

Buna! Iti dau un sfat. Pentru parul uscat poti incerca un remediu natural. Poti sa iti ungi parul dupa baie cu ulei de masline si vei fi uimita de rezultat. Poti incerca un anume shpray numit Gerovital. Cu placere de raspuns!

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Ai putea sa-ti shcimbi samponul.eu folosesc clear pentru par uscat.ai putea sa adaugi si un spray pentru regenerare sau balsam de la pantenne.(e foarte bun)

| andraaa_7824 a răspuns:

Uite sincer si eu am avut aceeasi problema.
am citit si eu ca e foarte bun ulei de ricinhappy
il folosesc. acum o data la luna sau cand consider ca am nevoie
se gaseste la farmacie. e in jur de 3 lei
ti-l da asa la o sticluta mica
eu imi pun un sfert din ea. imi pun la radacina. apoi stau asa cu. uleiul vreo. 3 ore. dar ma dau cu el si la varfuri apoi. ma spal cu. garnier fructis... care sa imi intareasca parul apoi pentru balsam mi-am comandat de la avon. advance techniques damage repair. :X si am tot timpul parul moale sper sa it foloseasca si tie:*

| pinkjade a răspuns:

Eu folosesc Pantene sampon si balsam pentru par uscat si ma spal la vreo 4-5 zile. O data la 2-3 saptamani frec doua galbenuse de ou cu ulei de masline si ung combinatia asta vascoasa numai pe varfuri (sau oriunde e parul foarte uscat). Las o jumatate de ora si il spal. Parul e f moale dupa aceea.
Poti sa faci si o masca cu miere si ulei de masline (sau Baby Oil care miroase mai frumos)... mai bine decat gel sau spuma happy