| Denisa a întrebat:

De cand fac sala m-am ingrasat 2 kgsad Eu vreau sa slabesc, nu sa ma ingras. De ce m-am ingrasat? (fac fitness)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca probabil mananci mai mult ca urmare a efortului fizic.
Sau dimpotriva, te infometezi si organismul intra pe matabolism de inanitie si acumuleaza tot ce mananci.

| alonet a răspuns:

Pai sportul iti da si pofta de mancare... la fel am patit si eu happy bea apa multa happy

| FashionDiva a răspuns:

Daca faci sala nu inseamna ca trebuie sa slabesti. In principiu daca te ti de sala trebuie sa urmezi si o dieta pentru a slabi, adica nu te duci faci sala si dupa aceea mananci orice in ideea ca se duce ce ai mancat facand salalaughing trebuie sa ai grija ce mananci! Nu exagera cu dulciurile si o sa vezi ca o sa fie bine. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci sport zilnic sa nu manici grasime multa si cind te sculi trebuie sa faci gimnastica asa asa slabesti

| PunkyA a răspuns:

Nu te-ai ingrasatbig grin
Ai pus masa musculara!big grin

| sabinutsiii a răspuns:

Am facut si eu o perioada fitness.nu prea am slabit mai mult faceam muschi.la picioare, brate. Daca vrei sa slabesti ar fi bine sa te duci la Aerobic. In cel mult o luna incep sa se vada rezultatele.

| lulutzi a răspuns:

Buna Denisa! Cred ca avem aceeasi problema.eu am facut o luna de aerobic(6 zile pe saptamana) si nu am slabit un gram! de o saptamana merg la fitness+regim alimentar hipocaloric(max 1000 kcal/zi).azi cand m-am cantarit, surpriza: 2 kg in plus! S.O.S!