| Andrei_Andrei_1994_ZLjR a întrebat:

Salut.
Am 13 ani 1.60m si 80 kg vreau neapărat să slăbesc dar nu pot, am încercat multe chestii, am mers si la sală dar nimic. La începutul verii mi-am rupt piciorul si am avut probleme cu el vreo 2 luni in timpul ăsta m-am îngrăsat 10 kg iar de atunci nici nu mă mai îngras nici nu mai slăbesc.
Ce aș putea face?
Fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Demetrov a răspuns:

Eu am slabit cu ajutorul unui medic nutritionist + sport + infometare. De la 101 kg am ajuns la 75 intr-un an si ceva. Bea ceai verde, inainte de masa bea apa cu lamaie. Iti garantez eu ca fara nutritionist nu vei reusi, eu fara ajutorul lui nu reuseam.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micșorează porțiile de mâncare. Scoate un sfert din fiecare porție pe care o mâncai și în timp o să se vadă rezultate. Succes!

| Savina23 a răspuns:

Nu mai manca o perioadă dulciuri,carne prajita,fast food,nu mai bea sucuri. Evita si mezelurile, smantana, untul, carnatii, pizza si vei slabi. Mănâncă dar nu sa te simti cu stomacul plin.Eu asa am reușit sa slabesc in doua saptamani, 4kg. Spor la slabit.