| my99heart a întrebat:

De cate ori pe saptamana credeti ca este bine sa va spalati parul?

12 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

De vreo 2 ori...
Depinde și de tipul de păr.
O zi bună!

| push2gl a răspuns:

2-3 ori, vara si mai des

| ombladon a răspuns:

De 7 ori

| Ditto a răspuns:

Cu cat mai des cu atat mai bine... iarna porti caciula si e bine sa te speli pe cap de 2-3 / saptamana.iar vara e foarte cald si ar trebui macar din 2 in 2 zile...in rest primavara toamna.2 ori /saptamana

| MrAngelus a răspuns:

Eu cred ca de 3 ori.

Insa:

Frecventa cu care ne spalam pe cap depinde de tipul firului de par. Daca parul este uscat sau carliontat, nu trebuie sa va spalati pe cap zilnic, ci de doua ori pe saptamana, cand trebuie sa folositi atat balsam, cat si masca de par. In cazul in care aveti un par normal, va puteti spala si de cinci ori pe saptamana sau de cate ori este nevoie, relateaza Evenimentul Zilei.

La fel si in cazul parului gras, care trebuie spalat cat mai des, chiar si in fiecare zi, contrar parerilor ca spalarea frecventa dauneaza firului de par. In acest caz, folositi un sampon delicat, fara detergent.

Sampoanele sunt agenti de curatire pentru par si pielea capului, ingredientul principal fiind un detergent. In compozitia sa mai intra si aditivii de efecte speciale.

Sursa: http://www.ziare.com/......cap-282939

| SwettyCat a răspuns:

Buna! Depinde de samponul pe care il folosesti.Eu zic ca de 3 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesionisti spun ca este ok sa iti speli parul in fiecare zi dar daca parul se manifesta in mod neplacut este indicat sa iti schimbi samponul si balsamul nu sa raresti frecventa. Eu ma spal zi de zi. Consider ca parul trebuie sa se bucure de aceiasi atentie ca si restul corpului ca si pe el se depunde praf, impuritati. Ba mai mult, parul nostru ne atinge spatele si decolteul, nefiind curat ne vom alege cu niste cosuri de toata frumusetea. La fel si pentru ten.

| MaDeclarFan a răspuns:

Odata la 2 zile e perfect

| Ando1dul a răspuns:

Nu stiu daca este indicat, dar eu ma spal zilnic si am un par "super:

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! parul trebuie spalat de 2 ori pe luna. folosim si un balsam daca avem parul degradat, sau vrem sa il folosim in mod. funda daca consideri ca merit :*

| Fuego a răspuns:

De 4 ori

| DaEuSuntCelCareScrie a răspuns:

De cate ori este nevoie.de exemplu te speli luni astepti 2 zile si te speli miercuri.dar nu zilnic pentru ca in timp ai sa ramai fara par mai ales daca te usuci cu uscatorul...happy