| Iuly006 a întrebat:

De cate ori pe saptamana va spalati pe cap? Ce sampon, balsam folositi?
Folositi si alte produse de par? Va indreptati parul, vi-l ondulati?

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Ma spal pe cap o data pe saptamana.
Folosesc un sampon de la Geroccosen pe baza de Ginseng, provitamina B5 si nuc pentru caderea parului, intarirea radacinilor, volum si tonifiere; o masca de par cu ulei de masline, balsam de la avon, spray pentru stralucire tot de la avon.
Am inceput sa las placa incetul cu incetul. Rar o mai folosesc. Imi las parul natural, foarte ondulat. big grin

19 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

De cam 4-5 ori, elseve, balsamu ala de la avon pentru par drept am uitat cum se num, alte produse, sunsilk par drept si matasos, il indrept de 2 ori pe saptamana

| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Eu ma spal pe cap o data pe saptamana, desi cand simt ca am parul gras si se simte unsuros (sa zicem), ma spal de doua ori, joi si duminica.
Folosesc Elseve Nutri Gloss (stralucire de oglinda, atingere de casmir), si diferite balsame, ca sa imi tratez toate problemele parului, nu numai una (elseve total repair5, o crema din Spania pentru par matasos, elseve color vive etc.)
Elseve s-a dovedit a fi un sampon care trateaza fiecare problema a parului. Exista multe multe sampoane elseve (nutri-gloss, total repair5, color-vive, liss-soyeux etc.)
L'oreal Paris e cea mai buna firma, dar si sampoanele Garnier, Fructis etc.
Alte produse de par? Ei bine ma mai dau cu gel de par (Avon), asta doar cand vreau ca parul sa stea neted la coada de cal (coafura), sau cand imi las o suvita de par afara, aceasta stand neteda si dreapta. Ori ma mai dau cu fixativ (Avon)... spuma de par (Taft).

Da, mi-l indrept. Dar rareori, la ocazii. La inceputul scolii, sfarsitul scolii, la o serbare, dar si la nunta, botez, desi mai rar. La scoala nu im place sa imi ondulez parul, deci deseori mi-l ondulez la nunti, botezuri, petreceri deosebite. Mi-l mai indrept eu singura acasa cu feonul (Remington) si cu peria de par, atunci cand merg prin oras (la restaurant, pizza, cumparaturi). nu mi-l indrept ca si cu placa, foarte corect, doar putin ca sa nu stea in toate partile ondulat.
Cand imi fac baie parul sta doar putin ondulat, si cand il periez... stii cum e, atunci cand iti periezi parul, acesta fiind ondulat, ai o matura in cap laughing
Dar cand ies de la baie parul nu trebuie sa fie uscat, ci ud, ca sa il periez si sa il usuc (nu intotdeauna).

| MisterKat a răspuns:

In fiecare zi sau o data la 2 zile. Folosesc samponul Schauma (pentru barbati) si Garnier Fructis cu lamaie(tot pentru barbati) si sunt faine... happy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
Eu ma spal de doua ori pe saptamana cu sampon Nivea pentru par drept.
Cand eram la scoala, mi-l indreptam in fiecare zi.Acum ca sunt in vacanta, il indrept doar cand plec undevabig grin.
De ondulat nici vorba, pentru ca am o obsesie sa am parul drept.Si din pacate nu reusesc deloc...crying
Cand il indrept cu placa nu rezista prea mult drept, daca imi dau cu ceara de par se pare nespalat.ma roglaughing
Cateodata [inainte sa fac baie] imi dau cu ulei de masline si il las vreo 15-20 de min.Am auzit ca face parul mai moale/matasos. Dar nu mi se pare ca da rezultate.laughing

| Deyutza a răspuns:

De 2-3 ori pe saptamana. folosesc Panten cu ProV si balsam tot Panten
De indreptat nu l-am intreptat nici o data, in schimb il mai ondulez uneori!happy

| Liniuta_3048 a răspuns:

De 2 ori pe saptamana pentru ca parul meu se unge ingrozitor de repede.Foloseam gama de la Herbal Esenties (foarte foarte buna) dar acum folosesc de la ELSEV cel care se presupune ca repara parul deteliorat, sunt curioasa de rezultate.
Eu imi indrept parul asa ca folosesc de la Londa o crema foarte buna de par mi`l usuc drept. apoi il fac cu placa si sunt gata de "atac"
big grin

| NickiMinaj a răspuns:

In ultima vreme, de 2 ori pe saptamana ma spal pe cap. Ma abtin maxim sa-mi trec degetele prin par si sa-l spal la fiecare dus, dar e un compromis acceptabil pentru par sanatos... happy
Folosesc sampon de bebe Johnson's, balsam Dove, protectie pentru placa (il indrept din cand in cand), spuma L'oreal si momentan am ramas fara masca de par, ultima data am avut Schwarzkopf.
Cat despre ondulat, nu e cazul : D

| lavynika a răspuns:

C-am de 2 ori pe saptamana, maxim 3.Folosesc pentru par shampon si ser pentru varfuri deteriorate de la avon si balsan de la garnier.Nu imi indrept parul, mi-l ondulez din cand in cand.

| ladygaga_9914 a răspuns:

De 2 ori/saptamana.
sampon de la nivea
da, folosesc si alte produse de par:dupa ce ma spal pe cap ma dau cu un ulei special
si da, imi ondulez parul[cateodata]
nu mi-l indrept pentru ca e drept natural:]

| Alex_2741 a răspuns:

Poi ma spal in fiecare zi tongue nu am par mare deci nu mi-l onduleztongue. si folosesc cel mai mult Garnier :X. preferatul meu big grin.

| Klara a răspuns:

De doua ori, ca daca ma spal de mai multe ori mi se ingrasa parul foarte tare. Il spal cu Wash'n'go, e singurul sampon care imi suporta parul.

Răspuns utilizator avertizat
| ramona0506 a răspuns:

Pai de cate ori este nevoie, de obicei 2-3 ori...head&shoulders...nu folosesc, nu ma indrept si nu imi ondulez parul, doar coditze impletite subtiriwinking

| PoOfarina a răspuns:

Pai de vreo 3-4 ori. Daca e nevoie si de mai multe ori. Folosesc Head & Shoulders Menthol si atat.
Obisnuiesc sa-mi intind parul, insa in ultima perioada nu am mai facut-o asa des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data pe luna, rareori de 2happylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data pe saptamana si ma simt super de acum trebuie sa imi vina sampon si balsam de par avon pentru volum v-am pupat pa pa

| Iubescsaiubesc a răspuns:

De 3 orihappy...Folosesc si sampon si balsam Herbal Essences... Imi indrept parul, dar de la o vreme nu prea, caci mi l`am cam arshee hee

| frumushyk2010 a răspuns:

Ma spal pe cap o data la 2-3 zile folosesc samponul garnier
. mda mai folosesc samponul wash&go bine mai multe
da imi indrept parul
nu mil ondulez deoarece il am ondulat

| RebeccaBeea a răspuns:

Buna! Eu ma spal la 4 zile pe cap. Folosesc sampon si balsam Joico (sunt produse profesionale se gasesc doar in locuri specializate). Nu prea imi indrept parul decat la ocazii speciale, de ondulat da, destul de des. Folosesc si masca pentru par de la Fekkai.