| Ancuta59 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce produse de par folositi? (sampon, balsam...)

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna! Am o gama mai variata de sampoane si balsam, de exemplu:
-sampon : Elseve Color Vive de la L'Oreal; Syoss; Head&Shoulders cu aroma de lamaie/mar; Gliss de la Schwartzkopf; Garnier cu ulei de avocado;

-balsam: Gliss; Nivea (pentru par matasos); Garnier naturals cu ulei de argan si merisor. Tu ce folosesti?

| Ancuta59 explică (pentru znstr):

Pai eu folosesc Wash and Go, Elseve, si ca balsam folosesc pe cel de la Nivea. Dupa cand ma usuc pe cap am un produs cumparat din Italia de la L'OREAL liss extreme si il aplic pe parul umed. happy Cum e parul tau?happy

| znstr a răspuns (pentru Ancuta59):

Daca te referi la forma, dupa ce il usuc sta in toate directiile, este ondulat (cam exagerat pot spune), iar cand il intind nu prea vrea sa stea. Am folosit o perioada si o crema care trebuia sa pastreze parul intins, insa mi se ingrasa parul. Daca te referi la textura firului de par, e normal, il spal odata la 3 zile. Al tau cum e?

| Ancuta59 explică (pentru znstr):

Pai al meu e lung si drept deci nu am nevoie de placa. Stii cum se zice ca cele cu parul drept vor par ondulat si cele cu par ondulat vor par drept laughing Nu stiu cum sa il mai prind. Tu ce zici?

| znstr a răspuns (pentru Ancuta59):

Corect! Mai ales acum vara, sa ai par valvoi, e cam neplacut, dar n-am ce-i face:)). Poti sa-ti faci breton, sa ti-l tunzi stil bob (dar mai lung, nu chiar ala pana la gat - undeva pana la umeri, mai lung in fata si mai scurt in spate), fa-ti bucle cu ondulatorul, cred ca ar arata super, mai ales ca ai par lung si drept, exista zeci de tutoriale pe youtube cu tipe care isi fac diverse bucle. Ia-ti 2 suvite din parti si prinde-le la spate cu o fundita, iar de la varfuri in sus (cam o palma), sa iti faci bucle. Pe caldurile astea fa-ti intr-o parte o coada impletita, iar in partea cealalta pune-ti o floare sau o fundita, cam asa http://www.saloane.ro/files/articles/PAR.JPG sau http://www.portalsm.ro/editor/userfiles/image/4revelion.jpg modelele sunt multe, fii creativa, ca ai cu ce:).

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Head N'shoulders si balsam str 8 pentru fata dupa ce ma rad sau after shave str 8 - playboy.

| positivity a răspuns:

Şampon head & shoulders, şi atât.

| MrFlavyus a răspuns:

WASh and Go!

| mihaela155 a răspuns:

Eu iti propun un site de unde poti lua orice si farduri il folosesc si eu si maicamea: http://www.amway.ca/Shop/Product/Category.aspx/Hair-Care

| PytycMic a răspuns:

Sampoane preferate:Garnier,L'Oreal,Gerovital,Head & Shoulders,Balsam:Garnier, Masca:Kallos, Spray:Gliss, Sper ca te-am ajutat, aceste produse sunt bune atat la pret cat si la calitate!