| karrry9999 a întrebat:

De ce baietii care vad fetele cu unghii lungi(nu false ) nu le plac,adica zic ca sunt de vrajitoare? Mie imi plac foarte mult, nu ma face un baiat sa imi tai unghiile, dar totusi sunt curioasa.

Răspuns Câştigător
| beniamin1994 a răspuns:

Depinde! mie unu imi plac unghiile lungi dar sa nu fie d'alea jegoase! adica da inteleg le lasi de 1 metru, dar ingrijeste-le! asta nu suport pentru ca multe chiar aproape toate nu le ingrijesc!

9 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Depinde de fiecare, dar dacă unghiile sunt îngrijite şi nu sunt exagerate nu cred că ar avea de ce să aibă o problemă.

| georgianaionescu a răspuns:

Depinde de baietii... Nu toti baietii sunt la fel. Ca fata este normal sa ai grija sa arati bine, Daca sunt false sau nu. dupa parerea mea nu cred ca ar conta. Esentialul este sa arate Ok si sa iti stea bine. Darr gaseste un baiat care sa te accepte cum iti place tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că suferă mai mult pentru o unghie ruptă decat orice altceva.

| kx123 a răspuns:

Asta depinde de fiecare baiat in parte, pe unii nu-i intereseaza, unora le plac, altora nu. Nu poti multumii pe toata lumea, lasa-le asa cum iti plac tie.

| karrry9999 explică (pentru kx123):

Le lasam dar e o curiozitate

| beniamin1994 a răspuns:

Am dreptate karrry9999?

| karrry9999 explică (pentru beniamin1994):

Da ai dreptate, eu le ingrijesc in orice caz

| xXxRadu a răspuns:

Mie de exemplu muni plac unghiile lungi de nici o culoare. Si eu le aseaman cu vrajitoarele pe cele cu unghi lungi pentru ca fetele nu stiu decat sa zgarie + ca unghiile lungi dau un aer de pitipoanca si fitoasa ( din pct meu de vedere). Unghiile sunt frumoase cand sunt potrivite nu cand scoti degetul pe geam si ii scoti ochii vecinului cu elelaughing. Si fetelor daca li se rupe o unghie parca ar fi mai rau decat daca ar fi la o piscina plina de baieti singuri si ea n-ar avea ruj, fard, parfum si alte chestii esentiale...

| Tєσ a răspuns:

Baietilor li se pare exagerat deoarece ei nu s-ar imagina cu asa ceva. Desi sunt unii carora le plac acele unghii, depinde de gusturi happy