| xandra_3994 a întrebat:

De ce de fiecare data dupa ce ma depilez dupa cateva minute imi apr niste bubite mici rosii...cu ce as putea sa le dau, exista vreo solutie pentru asa ceva? m`am saturat sa imi apara bubite de alea pe picioare sh sa nu pot purta pantaloni scurti sau fustebatting eyelashes

8 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Cu ce te epilezi? Daca te faci cu ceara sau epilator, dupa epilare da-te cu crema de galbenele.Calmeaza fff bine pielea iritata. Daca te epilezi cu crema sau cu lama, incearca la fel tot cu crema de galbenele, sau intreaba de crema calmanta dupa epilare la farmaciehappy

| chels95 a răspuns:

Si eu am avut problema asta. Dupa ce te epilezi da-te cu o lotiune calmanta cum ar fi aloe first de la forever sau apa termala Avene. Sau poti incerca o crema calmanta(cele mai bune sunt cu aloe vera sau cu galbenele)

| Saori a răspuns:

Pai mie bubitele imi trec dupa maxim 15 minute. Cred ca ele oricum apar, pentru ca tu prcatic smulgi firul, si locul acela se "inflameaza". eu te-as sfatui sa te epilezi cu ceva timp inainte sa iesi din casa imbracata in pantaloni scurtihee hee
pa'pabatting eyelashes

| vivalavida a răspuns:

E normal sa-ti apara bubitele alea rosii, nu stiu incearca sa te dai cu niste crema lol

| Cryzy a răspuns:

Pai daca te depilezi cu bigul... I-ati un aparat sau creme. Alea sunt cosuri nu cred ca mai poti sa le faci ceva. Si eu am si acum regret ca nu mi-am luat epilator mai devreme.

| Cryzy a răspuns:

Trebuia sa spui ca te epilezi nu ca te depilezi...Asa altii pot crede ca te-ai depilat cu bigul iar altii cu aparatul. De acum incolo ai grija.

| meh:X a răspuns:

Eu cred ca ai peielea foarte sensibila big grin

cere parerea unei farmaciste sau mergi la un salon de cosmetica si intreaba cosmeticiana

| ea_2165 a răspuns:

Heei
asta ii de la iritatie.
date cu o crema inainte de epilarie, dar si dupa. si o sa vezi ca nu o sa iti mai apara nimic. :*