| UndergroundFolklore a întrebat:

De ce la un sacou barbatesc cu 2 nasturi,de exemplu, al doilea nasture se tine intotdeauna descheiat? Adica de ce se mai pune al doilea nasture daca n-ai nici o treaba cu el? Si la vesta primul si ultimul nasture se tine intodeauna descheiat...si atunci? Ce rol au nasturii aia?

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cine ti-a zis asta? Nu se tine nicun nasture descheiat. Elegant este sa ai toti nasturii incheiati.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine spune ca se tine descheiat? Un burtos pe care nu-l ajunge haina?

| Demonull a răspuns:

Nu se tine deschis niciunul.
Iti vand un pont.La o petrecere indiferent de tematica un barbat, un gentleman nu se deschie la sacou si nici nu l da jos.Mi-a vandut si mie cineva acest pont mai demult.De ce? pentru ca daca deja devine penibil sa incepi sa te dezbraci, sa iti dai sacoul eventual iti scoti si cravata si te gandesti totusi ca esti inconjurat si de oameni straini sau chiar si asa, de doamne.domnisoare happy
Bine cum a spus si cel mai de sus. daca esti burtos nu te imbraci asa sau iti iei haine xxxxl

| BlueViP a răspuns:

Pentru aspect, oamenii cred ca e mai cool asa.

| UndergroundFolklore explică:

Am pus intrebarea asta pentru ca am vazut articolul asta http://www.stilmasculin.ro/incheie-nasturii-corect

| Demonull a răspuns (pentru UndergroundFolklore):

Pontul care l am primit a fost de la un tip care se ocupa cu moda.deci articolul mi se pare inutil dar mna. parerile sunt impartite, totusi e urat sacoul mai ales descheiat jos.