| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea, atât femei cât și bărbați, își fac și preferă tatuajele de culoare neagră și puțini aleg unele colorate sau 3D?
Sunt prea scumpe cele colorate sau e doar o simplă preferință?
Eu dacă aș decide vreodată să-mi fac un tatuaj, acelea aș vrea să fie mai sofisticat și frumos, ceva de genul:
https://images.app.goo.gl/zzz1hUrBRsZ61ey56

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Diverse motive. Prețul ridicat, unii nu știu de tatuajele de genul sau nici de cele colorate, prefera simplitatea etc. Acum, depinde și de gusturile persoanei și de tatuaj. Sunt tatuaje care dau foarte bine negre și tatuaje care dau bine colorate sau 3D. Daca te uiți la oameni care se tatuează pe o mare parte a corpului, arată destul de ciudat cu tatuaje colorate sau sofisticate. Până la urmă, gusturile nu prea se discuta așa că, daca ție îți place ceva sofisticat îți faci.

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mie nu-mi plac de nici un fel. Stramosii isi faceau tatuaje, mai ales in Africa. Astzi revenim la obiceiurile salbatice. Lumea involueaza.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ca sa fie clar ca arata de parca ar fi murdarie si trebuie sa te uiti cu atentie ca e tatuaj

iar tatuajul ala pe care l-ai pus tu, cred ca, costa de rupe, trebuie sa fie FOARTE BUN la desen cel care ti-l face

si chiar, uite, aveam o parere foarte proasta de tatuaje, dar asta 3d CHIAR arata bine, chiar pare ca ai un fluture pe umar, nu pare doar o pata de culoare

| Werrich a răspuns:

De ce nu iti faci un tatuaj audio?
https://tatuajeaudio.ro/

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Nici nu am știut că există așa ceva.

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți sa iti tatuezi cântecul preferat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tatuaj si piercing.
Eu cred că tie iti lipseste un belciug in nas, așa cum poarta negrii.
Dar iți lipseste tare.

| NunuNini a răspuns:

Tusul colorat e mai scump. Apoi, se si lucreaza mai greu ca sa fie corecte.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Eu am un tatuaj negru cu un pic de alb.
Depinde de model. Unele arata bine doar negre, altele colorate.
Si apoi, daca vrei sa le scoti, negrul "iese" cel mai usor.Si,de asemenea, tatuajele negre trebuie refacute mai greu decat cele colorate.

| Den1sa a răspuns:

Uneori simplitatea lucrurilor e tot ce conteaza

| Den1sa a răspuns:

Apropo de ce ai vrea sa fie in mod special "sofisticat", ce crezi tu ca poti demonstra astfel?

| anonim_4396 explică (pentru Den1sa):

Nu neapărat că vreau să demonstrez cuiva ceva, doar că aș alege un tatuaj 3D și colorat, deoarece îmi plac lucrurile colorate, multicolore, simt că sunt mai însuflețite, să zic așa. happy

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Costa de plangi. De ce are mai multe culori si e mai complex de aia dai extra cash.

| CassiusAlexander a răspuns:

Mie mi se pare cam înfiorător ce ai pus tu acolo în poză.

| Anuskaa a răspuns:

Sunt fel si fel de oameni, nu toti prefera tatuajul, nu toti care isi fac tatuaj fac tatuaje colorate.

| JustPaly a răspuns:

Costa prea mult