| SugarSkull a întrebat:

De ce romanii sunt asa inapoiati si catalogheaza oamenii tatuati ca fiind puscariasi, nebuni sau mai stiu eu ce?

51 răspunsuri:
| SugarSkull explică (pentru wdexwjmwd):

Mdeah, m-am referit la mentalitatea tipica romaneasca.

Răspuns utilizator avertizat
| SugarSkull explică (pentru wdexwjmwd):

Of, greselile astea.
Blogul este mort si din cand in cand ii mai pun o floare pe mormant, mai fac curat, etc.
O sa-ti trimit un reply sau un PM cand imi fac poza la tatuaj. Sunt in priza, abia astept sa-l fac devil

Răspuns utilizator avertizat
| SugarSkull explică (pentru wdexwjmwd):

Am fost primul semestru anul trecut, acum nu mai sunt, dar dau un fel de "dedicatii" pe site-ul liceului. Nu pun eu melodiile, dar de exemplu trimit cerere pentru Afraid to shoot strangers de la Maiden pentru maine la ora 12:50 si atunci o pun. Tare, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| SugarSkull explică (pentru wdexwjmwd):

Pe Guta il ascult in casti ca e prea mare valoarea lui ca sa-l asculte prea multi. Nu stii nimic!

Răspuns utilizator avertizat
| Rhoselynn a răspuns:

Hei, unilor romani(si nu neaparat) nu le plac tatuajele. So what? Am 3 tatuaje si toate la vedere(asta in caz de port ceva cu spatele gol si pantaloni scurti sau 3sferturi) si sincer nu imi pasa ce crede lumea despre tatuaje. Pentru mine au o insemnatate si imi plac la nebunie. Mai naspa e cu joburile, ca multi agajatori sunt mai batrani, mai inapoiati sau cine stie. Atata timp cat tu vrei si nu o sa regreti dupa cativa ani ca le-ai facut, totul e ok. Eu as vrea sa imi tatuez toata mana stg si sa imi mai bat inca o data celelalte tatuaje ca sa fie perfecte in totalitate. Ma mandresc cu ele pentru ca sunt ale mele si ma reprezinta. Si am auzit oameni spund lucruri naspa despre tatuaje in spatele meu prin autobuze, pe strada etc. dar nu mi-a pasat. Nu lasa pe nimeni sa te judece sau sa te indispuna pentru ca ei nu gandesc la tine. Pana la urma e viata ta, corpul tau si atat trebuie sa iti pese. Cat depre durere: vei rezista, atata timp cat nu te gandesti la durere. Primele 5 10 minute sunt grele, dupa care daca nu te mai gandesti la asta vei simti ceva si atat. Pentru tatuajul de pe spate am stat 4 ore si jumatate. Daca vrei sa nu te doara nu te va durea. E simplu, daca te gandesti ca doare, vei simti fiecare ac care iti intra in piele si crede-ma ca e dureros. Sau il intrebi pe tipul care te va tatua daca are vreo solutie pentru ameliorarea durerilor. Eu dupa ce mi-am facut tatuajele am auzit de solutia aceasta. Bafta.

| Oston a răspuns (pentru anonim_4396):

Comunismul a fost o treaba buna. Poate o sa-ti dai seama cu timpul. A fost o treaba buna pentru ca Ceausescu vroia sa ne lumineze, rusii, URSS-ul ne prostea si ne incuia, nu Ceausescu. In '89 and a fost revolutia noi nu mai aveam nici o datorie de platit si nu ar mai fi fost foame in tara dar Oculta Mondiala impreuna cu URSS au bagat raca in romani pentru ca Ceausesc, de fapt facea o treaba buna. La fel si cu Hitler, avea intentii bune, dar exagera putin. El vroia sa ii extermine definitiv pe evrei pentru ca de acolo a luat nastere Illuminati, de la niste famili de evrei germani bogati impreuna cu niste bancheri. Nu ai observat ca Masoneria foloseste steaua lui Lucifer care se gaseste pe steagul Israelului? Oare de ce? Nu te-ai gandit nici o data? Hitler exagera pentru omora si evrei nevinovati. Insa nu inteleg ce avea cu tiganii si musulmanii. In fine, si faza cand Hitler vroia sa cucereasca toate tariile pamantului, si asta era o treaba buna, pentru ca ne-ar fi luminat. Ce invatam noi despre Hitler la istorie e o minciuna. Hitler nu era bolnav la cap, era sanatos dar exagera. Iar ca noi sa credem asta cu tarie, in istorie a fost bagata si minciuna gogonata cum ca Hitler si-a omorat copii cu niste pastile, s-a sinucis impreuna cu sotia si comandantul suprem intr-un buncar. Minciuni.

| Dumnezău a răspuns:

Abia astept sa-mi scriu pe un brat "Per Aspera Ad Astra" si pe celalalt "Augusta Per Angusta" cu litere caligrafice si sa-i am tatuati pe antebrate pe Tesla si pe LeBron,sa spuna retarzii ca am invocatii si personaje sataniste intrate in altadata neprihanita-mi piele, devenind astfel Mammon sau dracu mai stie ce soldat diavolesc! Belciug nu-mi pun, ca-l consider inestetic pentru mine. laughing

Anturaju', nene, anturaju'!

| SugarSkull explică (pentru Dumnezău):

Ce mai astepti?

| Dumnezău a răspuns (pentru SugarSkull):

Sa ies din sistemul de invatamant pre-universitar.Si-asa ma iubesc toti profesorii si eu ii iubesc pe toti, niste tatuaje, chit ca-s maxime latine inteligente, i-ar face sa ma iubeasca si mai mult. laughing Nu le vreau nici amatoriste, facute sa iasa la numar, ci cat mai complexe si bine lucrate.Nu-i bai, cand ma mut in capitala, ma si pictez.

| morningstar a răspuns:

In orice tara vei gasi oameni cu prejudecati despre un aspect, o aparenta, nu numai la noi. Daca unii judeca persoanele cu tatuajele, de exemplu, in strainatate vor fi altii cu alte prejudecati in alte domenii.

| diwa a răspuns:

Din simplu fapt ca trebuie sa ai niste curaj ca sa iti faci niste tatuaje cu care vei ramane toata viata si trebuie sa existe ceva care sa te si reprezinte pe tine ca persoana. Oamenii care ii considera pe cei tatuati puscariasi sau nebuni, sunt acei oameni pe care nu ii reprezinta NIMIC, adica oameni banali (si nu zic banali pentru ca nu au tatuaje, ci pentru ca se complac intr-o viata banala fara sa incerce sa schimbe nimic, sau macar sa faca ceva pentru sufletul lor) si LASI! Eu sunt fata, am un tatuaj si o sa-mi mai fac. Nu sunt nici puscariasa, nici nebuna, pur si simplu vreau ca unele lucruri care conteaza enorm pentru mine sa fie vesnic pe pielea mea, sa ma reprezinte si sa ma defineasca! Nu e nici de fite, nici ca sa am si eu tatuaje.

| Loora a răspuns:

Deoarece,pe vremuri nu se stia de tatuaje si de alte lucruri de care avem parte azihappy! Numai puscariasii aveau tatuaje. Probabil si din cauza gandirii " comuniste" pe care o au!

| SugarSkull explică (pentru wdexwjmwd):

Uite: http://i.imgur.com/JN14M.jpg
Nu e terminat.

Răspuns utilizator avertizat
| SugarSkull explică (pentru wdexwjmwd):

Am vrut sa-mi fac tatuaj anal dar mi-a fost rusine de tatuator. Voiam niste ghimpi gen tribal. Aiaiai!

Răspuns utilizator avertizat
| Pirciu_Emanuela_Florina_2000 a răspuns:

Pentru ca, romanii sunt prea inapoiati si gandesc cu 5 ani in urma decat o fac persoanele din alte tari. Ei cred ca un daca iti faci un tatuaj esti un om "nenorocit" dar si tatuajele sunt o pasiune precum ei au o pasiune pentru : Alcol si prostie. Idee e ca sunt prea salbatici pentru sec 21 si modul lor de gandire in loc sa inainteze mai rau da inapoi.