| afrodita3333 a întrebat:

De ce unii oameni nu sunt fotogenici?

10 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Da, stiu cum e. Nici eu nu ma laud cu o prea mare,, incredere" sau pricepere atunci cand mi se fac poze. Nici nu-mi place si ma gandesc mereu ca nu o sa ies bine si cred ca si de aici vine aceasta nesiguranta care duce la niste poze nu prea reusite. Trebuie sa exersezi singur, sa vezi ce pozitie te prinde mai bine, cum sa zambesti(caci sunt persoane carora le sta bine sa zambeasca cu gura deschisa si persoane carora nu), cum sa cada lumina, mai pe scurt: ce te avantajeaza si ce nu.
Citeste acest articol foarte intersant, dupa parerea mea:
http://www.mayra.ro/moda/sesiuni-de-stil/cum-sa-fii-fotogenica/

Multa bafta!

| Arthur a răspuns:

Datorită unor proporţii fizice. Există totuşi şi trucuri : " Intai de toate, incearca sa ridici ochii mai sus de obiectivul aparatului de fotografiat. Relaxeaza-te si totul va fi bine.
Nu incerca `scheme` din reviste. In ceea ce priveste mainile, incearca sa le tii cat mai natural - un pic mai departate de corp, adica.
Daca ai cum si unde, opteaza pentru un perete alb si o lumina naturala. Decorurile prea incarcate strica poza.
De asemenea, nu exagera cu machiajul. Tot ce e in plus se transforma intr-un mare dezavantaj pentru tine.
Spatele drept, un picior in fata celuilalt, abdomenul plat si umerii trasi inapoi. "

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Fiindca sunt frumosi, si pur si simplu ies bine in poza

| Rebbbeca a răspuns:

Deoarece sunt timizi si nu pot sa se dezlantuie in fata unui aparat de fotografiat.

| faramatania a răspuns:

Probabil sunt persoane mai timide,uşor complexate,sau fără charismă.Dar toate acestea pot fi remediate de cel care face fotografia(în acest sens sunt destule trucuri, pentru a impresiona placa fotografică, cât de cât), şi atunci chiar şi cei mai nefotogenici, pot apare un pic mai avantajos.Sau instantaneele(pot fi compensatorii) pot avantaja persoanele ce nu sunt fotogenice, şi uneori chiar dezavantaja pe cele care au acest har.

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Uni oameni nu pot transmite fericire in orice moment. Cand pozezi trebuie sa fi fericit si sa zambesti din adancul sufletului. Uni oameni trebuie sa isi gaseasca momentul potrivit ca sa straluceasca. Sper ca te-am ajutat!

| dogslover a răspuns:

Pai, de fapt, toata lumea este fotogenica.
Doar ca unora nu le place pur si simplu sa fie pozati, sau lumea ii descurajeaza. Dar cu fotograful potrivit oricine poate aparea bine in poze. E doar (pre)judecata unor oameni disperati sa caute perfectiunea. happy

| PandaGirl98 a răspuns:

De obicei nici eu nu prea ies bine in poze, dar faza e ca eu arat bine uneori si d-aia vreau sa fac poze, dar NICIODATA nu-mi ies pozele la fel de bine cum mi se pare mie ca arat in oglinda! e tare frustrant! oricum, intr-o zi mi-am facut poze si singura, mi-a facut si mama si din TOATE pozele au iesit bine DOAR cele de la BIROU, cand eram printre carti...

| Lussii a răspuns:

Nu sunt fotogenici pentru ca nu stiu sa isi puna in evidenta calitatile si din pacate isi arata numai defectele.
Este important si decorul, lumina, machiajul (daca este cazul), hainele, atitudinea.

| Janiita a răspuns:

Nu au stil.