| Nikolletta a întrebat:

am o problema care n-o sufar si imi creaza disconfort, transpir excesiv si am incercat foarte multe deodorante, dar nu ajuta, pastile nu vreau sa iau,la medic am fost, dar nimic. Imi puteti recomanda un deodorant sau o metoda care sa nu transpir si nici sa nu miros? Dar cel mai important sa nu ma ud la subrat, va rog mult, funda...

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca deo rolonul sa fie eficient, rade te la subrat, ca excesul de păr la subrat, in combinatie cu caldura de afară, transpiri si miroase groaznic, cauta in super marketuri sau hyper market sprayuri deodorante care contin pudră, dar cauta pe acele care nu pătează hainele, la fel si la picioare, sigur din cauza căldurii, si pantofului transpiri, si faci răni si bășici, dă te cu spray de piciuoare, si pudră de picioare in pantof, pe lîngă faptul ca i ti oferă prospetime piciorului, tălpii, inlătură mirosul ne plăcut al piciorului pe perioada verii, si alungă ciupercile si micozele cauzate de pantofi si de frecarea piciorului gol fără ciorap, in pantof, asa cum transpiri la sub brat, tot la fel transpiri si la picioare, ca doar tot tu esti. Ce vârstă ai?

| Nikolletta explică (pentru CristiDinBucuresti):

16 ani am dar la subrat nu e din cauza parului ca fac epilare cu ceara sau zahar frecvent dar n-am gasit inca un deodorant care sa nu transpir sau sa ma ud de la el parca toate sunt la fel, imi poti recomanda citeva care ar putea ajuta, mersi...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nikolletta):

Transpiratia excesiva este cauza unei boli, tu trebuie sa ti faci analizele ca sa poti depista cauza, ca daca este din cauza unei boli, nu te va ajuta niciun deorolon, incearca la farmacie transpiblock nu mai transpira deloc, ăsta e sloganul lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocuri porti? multumesc mult pentru raspuns si scuza mi indiscretia.Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca deodorant rexona men stick si 10 zile ia magneziu.

| Kandia15 a răspuns:

Eu folosesc Transpiblock si e super bun

| Blackrose4 a răspuns:

Bună.

Aplică un antiperspirant solid (înceracă-le pe cele de la Dove) şi după ce aplici antiperspirantul, aplică şi un deodorant deasupra.
Deodorantele de la Nivea sunt bune sau cele de la Adidas. Protejează foarte bine.
Ai grijă ca întotdeauna când aplici antiperspirant sau deodorant să ai pielea curată. Şi te-aş sfătui să aplici puțin deodorant şi pe tricou în zona aceea a subrațului dar să fie un deodorant care nu lasă urme albe. În general cele de la Adidas sau Nivea (Invisible Black) nu lasă urme.